2010.09.23 III Edycja Dni Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ

Fotorelacja z Inauguracji obchodów III edycji Dni Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego.

„Trzecią edycję Dni Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego w Majdanie Królewskim rozpoczęła uroczysta Msza święta sprawowana pod przewodnictwem pasterza diecezji sandomierskiej bp. Krzysztofa Nitkiewicza, którą koncelebrowali bp Edward Frankowski, ks. Tadeusz Wojda SAC z watykańskiej Kongregacji do spraw Ewangelizacji Narodów oraz licznie przybyli kapłani. W homilii ks. Marek Dzióba przypominając pierwsze lata życia kapłańskiego ks. Kozłowieckiego, które naznaczone były piętnem ciągłego zagrożenia i cierpienia wywołanego pobytem w obozach koncentracyjnych, wskazał na jego niezwykłą postawę opierającą się na całkowitym oddaniu Bogu, pokorze i posłudze na rzecz bliźniego. – Jego misja była wyrazem miłości do Jezusa Chrystusa – mówił ks. Marek Dzióba. – Uczczeniem, przez mieszkańców Majdanu Królewskiego 60-letniej pracy misyjnej księdza kardynała jest powołanie fundacji imienia Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic”.
Przed uroczystym błogosławieństwem ordynariusz diecezji sandomierskiej przywołując liturgiczne wezwanie „Idźcie w pokoju Chrystusa”, wskazał na konieczność świadczenia o Chrystusie. – Kardynał Adam Kozłowiecki zdobywał dla Chrystusa ludzi napotkanych na swojej życiowej drodze. Właściwie to on sam ich szukał. Tworzył dla nich parafie, budował kościoły, szkoły i szpitale. Leczył ludzkie serca i nie zapominał o potrzebach doczesnych człowieka – wyjaśnił bp Nitkiewicz. Biskup zachęcił jednocześnie zgromadzoną na Mszy świętej młodzież do czerpania przykładu z kardynała Kozłowieckiego.
Po zakończeniu Mszy świętej wierni wraz z kapłanami udali się do gmachu Gimnazjum nr 1 w Majdanie Królewskim, gdzie po uroczystym przywitaniu gości i występach artystycznych, przyszedł czas na wręczenie nagród laureatom konkursu o księdzu kardynale Adamie Kozłowieckim, a także przekazanie nominacji członkom Rady Programowej Fundacji, które wręczyli biskupi.
Tego dnia wygłoszone zostały również referaty poświęcone działalności Kongregacji do spraw Ewangelizacji Narodów, a także o życiu ks. Adama Kozłowieckiego. Pierwszym prelegentem był przedstawiciel Stolicy Apostolskiej ks. Tadeusz Wojda SAC, dyrektor biura Kongregacji. Zaraz po nim słuchaczom zaprezentował swój referat ks. Aleksander Aoudi Golike z Kamerunu.
Na zakończenie sesji przedstawiono informacje na temat obchodów roku Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego, który rozpocznie się w styczniu 2011 roku. W najbliższym tygodniu odbywać się będą również modlitwy i sesje w dekanacie raniżowskim: w Komorowie, Lipnicy, Raniżowie, Woli Rusinowskiej, Hucie Komorowskiej, Kopciach, Krzątce, Dzikowcu, Spiach oraz w Woli Raniżowskiej. Dni Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego zakończą się w niedzielę 3 października.”

Źródło: Diecezja Sandomierska. Autor: Ks. Tomasz Lis

Uroczytość Inauguracji obchodów była transmitowana na żywo (audio) – od 12:00 do 15:45. Łącze internetowe dostarczyła Firma ASTON – Majdan Królewski. Realizacja: Portal majdankrolewski.eu

Dni Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego

Komorów 24.09.2010 Lipnica 25.09.2010 Raniżów 26.09.2010

p>Wola Rusinowska 27.09 Huta Komorowska 28.09. Krzątka 30.09

Dzikowiec 01.10. Spie 02.10

Wola Raniżowska 03.10.2010 Zakończenie III Edycji Dni Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego

1 komentarz

    • O. Gerard Karas, SJ on 21/10/2010 at 19:56

    Serdecznie pozdrawiam z misji w Zambii i gratuluję wspaniałej inicjatywy upamiętniającej działalność ks. Kard. Adama Kozłowieckiego. To właśnie on przez swoje listy i kontakt zachęcił mnie do podjęcia pracy misyjnej w Afryce, gdzie pracuję już od roku 1980. Życzę dalszych sukcesów w działalności Fundacji oraz błogosławieństwa Bożego szczególnie w tym miesiącu misyjnym – pazdzierniku.

Komentarze zostały wyłączone.