2011.06.20 Polska – Zambia w Rzeszowie? Grzegorz Lato nie zaprzecza

Reprezentacja Polski zagra na stadionie Stali Rzeszów. Mecz Polska – Zambia już we wrześniu w Rzeszowie.

Grzegorz Lato zastanawia się nad rozegraniem na przełomie września i października towarzyskiego meczu Polski z… Zambią. 20 czerwca ma zostać wybrana dokładna data meczu. za: onet.pl/TVP Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu 2011 w Rzeszowie na stadionie Stali, zostanie rozegrany towarzyski mecz piłkarskich reprezentacji Polski i Zambii. Okazją do wspólnego spotkania obu drużyn jest setna rocznica urodzin Kardynała Adama Kozłowieckiego, misjonarza, który przez 61 lat pracował właśnie w Zambii. Był przez Zambijczyków szanowany i ceniony, a urodził się w 1911 roku w Hucie Komorowskiej k/ Kolbuszowej. – Wstępnie mamy przyznane na ten cel 1,1 mln. zł z puli marszałka województwa – zdradza na łamach oficjalnego portalu SPN Stali Rzeszów prezes klubu Stanisław Kluz. – Swoją pomoc deklaruje także miasto. Wówczas część trybuny, na której obecnie znajdują się ławki, zostanie zmodernizowana. Usunięte zostaną ławki i murki. Trybuna zostanie podniesiona. Dwa dolne rzędy zostaną usunięte. Z nich i tak nic nie widać. Lada dzień ma się także rozstrzygnąć czy będzie budowana trybuna wschodnia.

 

za: pilka.stal.rzeszow.pl

– PZPN myśli o meczu reprezentacji Polski z Zambią w Rzeszowie – informuje TVP. Mecz ten miałby odbyć się na przełomie września i października.

Piłkarska reprezentacja Polski już wkrótce może zawitać do Rzeszowa. Biało-czerwoni mają rozegrać mecz towarzyski z Zambią. Do pojedynku dojść ma na Stadionie Miejskim, na którym swoje mecze rozgrywa rzeszowska Stal. Dlaczego mecz miałby odbyć się akurat w Rzeszowie? Pomysł wyszedł ze strony kościoła. Okazją do rozegrania spotkania ma być setna rocznica urodzin kardynała Adama Kozłowskiego, pochodzącego z Huty Komorowskiej (pow. kolbuszowski) misjonarza, który przez ponad 60 lat pracował w Zambii. Do pojedynku Polski i Zambii dojść miałoby na przełomie września i października, jednak nie w oficjalnym terminie FIFA. – PZPN nie bierze pod uwagę możliwości rozegrania tego meczu w oficjalnym terminie FIFA – informuje Agnieszka Olejkowska, rzecznik PZPN.Oznacza to, że jeśli dojdzie do meczu nie zagrają w nim piłkarze pierwszej reprezentacji. – Będą to raczej gracze tylko z polskiej ligi – mówi Grzegorz Lato, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.Czy stadion Stali jest gotowy żeby przyjąć reprezentację?- W tej chwili na pewno nie. Jeśli mecz miałby się odbyć w Rzeszowie muszę zostać przeprowadzone stosowane modernizacje – podkreśla Lato. – Jest dużo do zrobienia. Do meczu z Zambią w Rzeszowie jeszcze długa droga, ale coś na rzeczy jest. Reprezentacja Polski w Rzeszowie już grała. W 2009 roku odbyły się tu eliminacje mistrzostw Europy U-17… kobiet. Za: gcnowiny.pl