2011.10.28 Konkurs o Kardynale Kozłowieckim w Hucie Komorowskiej

Podczas tegorocznego Tygodnia Misyjnego obchodzonego pod hasłem „Idźcie i głoście” w Szkole Podstawowej w Hucie Komorowskiej odbył się konkurs wiedzy o życiu i pracy misyjnej kardynała Adama Kozłowieckiego SJ oraz konkurs plastyczny zatytułowany „Praca na misjach”.
To wydarzenie wpisuje się w rok Księdza Kardynała ogłoszonego przez biskupa diecezji sandomierskiej Krzysztofa Nitkiewicza. Podczas konkursy młodzież z trzech dekanatów: raniżowskiego, tarnobrzeskiego południowego i północnego prezentowała prace plastyczne o jak również rozwiązywała test wiedzy o życiu i pracy misyjnej Kardynała. Młodzi eksperci odznaczali się wielkim talentem plastycznym i bardzo dobrą znajomością osoby Kardynała.
W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzostowej Góry, drugie z Lipnicy a trzecie z Huty Komorowskiej. W konkursie wiedzy o pracy misyjnej zwyciężyła Katarzyna Kopeć z Huty Komorowskiej, drugie miejsce Katarzyna Róg z Lipnicy, trzecie Marlena Starzec z Huty Komorowskiej.
Międzyszkolny konkurs został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej, Fundację „Serce bez granic” oraz Papieskie Dzieła Misyjne Diecezji Sandomierskiej. W po zakończonym konkursie laureaci zwiedzili Muzeum Kardynała Kozłowieckiego. Dzięki wsparciu Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody.

Organizatorzy

Kliknij na zdjecie, by zobaczyć więcej… (48 zdjęć)