Relacja z Majowych spotkań z pieśnią i muzyką w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej

      W Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej odbył się po raz pierwszy, zgodnie z zapowiedzią, koncert pt. „Majowe spotkania z pieśnią i muzyką Maryjną”. Podczas inauguracji koncertu Sekretarz Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” Pan Dariusz Bździkot przekazał słowa uznania i błogosławieństwa od J.E. Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, Biskupa Sandomierskiego.

            W ramach promocji młodych talentów z Huty Komorowskiej, miejsca urodzin Kardynała Kozłowieckiego, w dniu 5 maja br. wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu Jadwigi Kulig (wiolonczela) następujące utwory: „Kontredans” Ludwiga van Beethovena, „Etiudę” Natalii Bakłanowej, „Romans” N. Rakowa, „Ukraińską pogodną pieśń” Stanisława Ludkiewicza, „Etiudę” Wiktora Wołkowa, „Ormiański taniec” Ajwazana. W duecie Jadwiga Kulig  (wokal) i Angelika Macielak (gitara) zaśpiewały: „Czarna Madonno” oraz „Bywają chwile”. W tercecie z Pauliną Kodyrą zaśpiewały: „Z dawna Polski Tyś Królową” i „Totus Tuus”. Na zakończenie Paulina wykonała cztery utwory z własnym akompaniamentem („Weź w opiekę”, „Maryja cudne imię”, „Była cicha i piękna jak wiosna” oraz „Zapada zmrok”).

            Podczas koncertu zadebiutowała w Muzeum Pani Urszula Kulig, mama jednej z występujących dziewczynek, która poprowadziła koncert komentując grane utwory w bardzo ciekawy i interesujący sposób, zaznaczając ich stopień trudności i charakter.

            Zgromadzeni słuchacze wraz z młodymi artystkami odśpiewali „Litanię loretańską”.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania z muzyką i pieśnią Maryjną do Muzeum w kolejne soboty miesiąca maja o godz. 17.00.

 Tekst i nagranie: Katarzyna Cesarz       Fot. Zofia Sumara
Kliknij na zdjęcie, by powiększyć…