2012.05.27 Otwarcie wystawy prac autorstwa Pani Kazimiery Zagroba

                Pani Kazimiera Zagroba od dwóch lat na emeryturze, Członkini Grupy Plastycznej ,,ART-PASSION” działającej od ponad czterech lat w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie. Grupa rozwija swoje zdolności pod kierunkiem Pani Renaty Krakowskiej, plastyka i animatora kultury. Dotychczas grupa wystawiała swoje prace na wystawach grupowych i indywidualnych w Galerii „SOK’ora Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie oraz w Gminnym Domu Kultury w Głogowie Młp. 

                Pasja i radość Pani Kazimiery oraz potrzeba zmierzenia się z postawionymi sobie zadaniami pozwala się jej wciąż rozwijać artystycznie. Jak sama mówi, malarstwo jest dla niej ,,balsamem” po latach ciężkiej pracy. Z upływem czasu, powstało wiele prac, jej pokój stał się pracownią artystyczną, magazynem obrazów, wazonów, luster, na których maluje. Na przełomie maja i czerwca br. ma okazję po raz pierwszy wystawić swoje prace w Galerii Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej.

                Wystawa przedstawia prace namalowane w latach 2010-2012. Obrazy są efektem turystycznych wycieczek i pielgrzymek, w których uczestniczyła.

                Pani Kazimiera zwiedziła Litwę, Ukrainę, Ziemię Świętą, Chorwację, Kamieniec i wiele innych, ciekawych miejsc.

                Na wystawie eksponowana jest kopia obrazu Przemienienia Pańskiego z Cmolasu, obrazy Matki Bożej, portret Jana Pawła II i innych świętych. Sztuka kopiowania od wieków była wyzwaniem dla  wielu malarzy. W tym zaś przypadku, Pani Kazia doskonale sobie radzi.  

                Warto śledzić rozwój Pani Kazi i dopingować ją do dalszej pracy twórczej.

Tekst: Katarzyna Cesarz