2012.06.01 Dzień Dziecka w Muzeum

Muzeum otwarte dla dzieci. Trzy szkoły z terenu powiatu kolbuszowskiego i tarnobrzeskiego (Szkoła Podstawowa w Woli Rusinowskiej, Szkoła Podstawowa w Cmolasie oraz Zespół Szkół Nr 2 w Nowej Dębie) wybrały na miejsce wspólnej zabawy i miłego spędzenia czasu nasze muzeum. Młodzież po zwiedzeniu muzeum i zapoznaniu się z postacią Kardynała spędziła swój wolny czas w pięknym otoczeniu parkowym, dobrze się bawiąc. Opiekunowie i nauczyciele przygotowali dla swoich podopiecznych gry i zabawy na terenie muzeum. Niestety, pogoda popsuła sportowe plany. Jednak śmiech i zabawa towarzyszyły naszym milusińskim.

            Ze strony muzeum można było bezpłatnie uczestniczyć w warsztatach malowania witrażowego pod kierunkiem Pani Kazimiery Zagroba z Cmolasu. Każdy mógł przywieźć ze sobą szklankę lub kubek i namalować na nim dowolny motyw przygotowany przez Panią Kazimierę profesjonalną farbą witrażową.

            W tym samym dniu można było również nauczyć się sztuki szydełkowania pod kierunkiem Pani Marii Perlickiej z Komorowa. Mimo chwilowego deszczu, dzieci i młodzież mogła malować kolorową kredą zwierzęta afrykańskie oraz grać w siatkówkę. Niespodzianką była wizyta Dobromira, która ubarwiła Dzień Dziecka w Muzeum.

Tekst: Katarzyna Cesarz