2012.08.04 Koncert Claret Gospel – Huta Komorowska Majdan Królewski

2012.08.04 w Hucie Komorowskiej i Majdanie Królewskim odbyły się koncerty Claret Gospel – zespołu z Wybrzeża Kości Słoniowej.

               

Kliknij na zdjęcie, by zobaczyć więcej (247 zdjęć)

 

„Claret Gospel” w Muzeum Misjonarza Afryki

 

            4 sierpnia 2012r. (sobota), z inicjatywy Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic”, przy współpracy ks. proboszczem Romanem Dylągiem z parafii p.w. św. Bartłomieja w Majdanie Królewskim, odbyły się kocerty Grupy Ewangelizacyjnej „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej oraz w kościele parafialnym w Majdanie Królewskim. 

            Na zaproszenie organizatorów na koncert do Muzeum przybyli: ks. Leszek Pachuta – Dyrektor Naczelny Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu, ks. Daniel Koryciński – Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Sandomierskiej, który w imieniu Księdza Biskupa Edwarda Frankowskiego, Prezesa Zarządu Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic”, pozdrowił przybyłych i wyraził radość z faktu zorganizowania tego wydarzenia; Pani Krystyna Drozd – projektant Muzeum Kardynała Kozłowieckiego oraz Pani Janina Wójtowicz – Zastępca Wójta Gminy Majdan Królewski. Nie zabrakło również członków Zarządu Fundacji: Pani Elżbiety Wołosz (Skarbnik) i Pana Dariusza Bździkota (Sekretarz). Gościem specjalnym był Ojciec Pacyfik Czachor – benedyktyński misjonarz pracujący w Demokratycznej Republice Konga.

            Przed uroczystym koncertem, młodzi afrykańscy artyści zwiedzili Muzeum. Po zapoznaniu się z postacią Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ, nastąpiło powitanie gości i przybyłych na koncert słuchaczy. Na wstępie, Pan Bogdan Romaniuk – Dyrektor Muzeum, wyraził wdzięczność za możliwość zorganizowania tak ważnego wydarzenia, jakim był koncert Grupy Ewangelizacyjnej „Claret Gospel” w Muzeum Kardynała Kozłowieckiego SJ, i nadzieję, że nie po raz ostatni Muzeum gościło tak utalentowanych artystów, którzy pochodzą z kontynentu, na którym Kardynał Kozłowiecki przez ponad 60 lat pełnił posługę misyjną.

            Po części oficjalnej, rozpoczął się uroczysty koncert. W trakcie 45-minutowego show, słuchacze mieli możliwość usłyszenia utworów śpiewanych w kilku różnych językach: francuskim, angielskim, polskim oraz językach etnicznych, używanych jedynie na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

            Po zakończonym koncercie w Hucie Komorowskiej, Grupa Ewangelizacyjna „Claret Gospel” udała się do Majdanu Królewskiego, gdzie w kościele p.w. św. Bartłomieja uczestniczyli we Mszy św. oraz dali koncert. Mszy św. przewodniczył ks. Daniel Koryciński, Dyrektor PDM w Sandomierzu, homilię zaś wygłosił Ojciec Roman Woźnica CMF – założyciel grupy, który, przedstawiając historię zespołu, podkreślił fakt, iż jego członkowie – „Zakochani w Chrystusie” – mają za zadanie ewangelizować poprzez śpiew.