2012.08.10 Zaproszenie na wystawę haftów gobelinowych w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej

        Zaproszenie na wystawę haftów gobelinowych w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej. Otwarcie wystawy: 10 sierpnia 2012r. (piątek) o godz.19:15 w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej.

                Teresa Urszula Śnieżek (z. d. Korfanty), urodzona 25.09.1951r. w Wałbrzychu. Uczyła się w Grabownicy Starzeńskiej, Brzozowie, Rzeszowie oraz Krakowie. Z wykształcenia jest nauczycielem WF. Pracowała w MOWF, PTTK w Rzeszowie oraz 21 lat w Zespole Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni.

                Wiele lat uprawiała wyczynowo piłkę ręczną. Sztuka haftowania zawsze była obecna w jej domu rodzinnym – mama była mistrzynią. Osiadłszy na stałe w Weryni wraz z mężem i czwórką dzieci rozpoczęła okres prac hafciarskich – głównie haft płaski i Richelieu. Prawie od dziesięciu lat zajmuje się haftem gobelinowym. Korzysta głównie z gotowych wzorów graficznych, dostępnych w „Haftach Polskich”.

                Wytrwałość, cierpliwość i upór w dążeniu do zamierzonych celów – cechy prawdziwego sportowca, wyniesione z boiska piłki ręcznej są bardzo przydatne nie tylko przy pracy nad haftami, ale i w życiu codziennym.

                Interesują ją wzory niekonwencjonalne, niepowtarzalne, w szczególności te o tematyce religijnej, które haftuje dla dzieci, rodziny, przyjaciół oraz dla najważniejszej osoby, która pojawiła się w jej życiu – wnuczka Pawełka.