2012.09.25 Zaproszenie na V Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Majdanie Królewskim

V Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ
w Majdanie Królewskim

 

            Fundacja im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” informuje, że w dniu 25 września 2012r. (wtorek) odbędą się w Majdanie Królewskim – w związku z piąta rocznicą śmierci Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ – V Dni poświęcone życiu i działalności misyjnej Misjonarza Afryki.

 

Program uroczystości:

10:00   Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Krzysztofa Nitkiewicza
w kościele p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim

11:30   Przerwa kawowa w Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Majdanie Królewskim (Osiedle Podlasek 71, przy drodze krajowej nr 9 w kierunku Rzeszowa)

12:15   Konferencja

  • 1) Wręczenie statuetki „Zasłużony dla misji – Serce bez granic”

            Od 2011r. Fundacja powołała Kapitułę, która przyznaje nagrody dla osób szczególnie zasłużonych na rzecz misji w postaci statuetek ,,Serce bez granic” autorstwa Gustawa Hadyny. W 2012r. Kapituła pragnie przyznać i wręczyć statuetkę Pani doktor Wandzie Błeńskiej (ur. 30.11.1911r. w Poznaniu) – polskiej lekarce i misjonarce za Jej długoletnią pracę na rzecz misji, która  sprawiła, że  Pani doktor dorobiła się przydomka „Matki Trędowatych”, a miejscowi nazywali ją „Dokta”. Od 1993 roku jest w  Polsce i mieszka w Poznaniu.

  • 2) Promocja albumu „Serce bez granic” z udziałem Autora ks. prof. L. Grzebienia SJ oraz Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu
  • 3) Wykład dr Tomasza Sudoła (IPN) pt. „Martyrologia na terenie zespołu parkowo-dworskiego w Hucie Komorowskiej”

14:30   Zakończenie konferencji

            Podczas V Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ odbędzie się spotkanie z ks. prof. Ludwikiem Grzebieniem SJ, autorem albumu „Serce bez granic. Obywatel świata, Apostoł Afryki, Rodak z Huty Komorowskiej, Ksiądz Kardynał Adam Kozłowiecki SJ 1911-2007”, wydanego przez Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnię w Sandomierzu. Uroczystości rozpoczną się w kościele p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim. Po Mszy św. wszyscy zainteresowani i zaproszeni goście na dalszy ciąg V Dni Kardynała udadzą się do Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Majdanie Królewskim, aby wysłuchać wykładu dr Tomasza Sudoła pt. „Martyrologia na terenie zespołu parkowo-dworskiego w Hucie Komorowskiej”.