2012.09.25 V dni Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego – inauguracja – Majdan Królewski

Nadanie statuetki  ,,Serce bez granic” dr Wandzie Błeńskiej
Teleskop TVP Poznań – 18.09.2012r.

Poniżej przedstawiamy fotogalerię z inauguracji V dni Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego – Majdan Królewski.

Więcej informacji wkrótce.

kliknij na zdjęcie, by zobaczyc więcej… (118 zdjęć)

List przekazany przez Posła Killiona Munyamę
 
 
 
 
 
 

 

 

            We wtorek 25 września odbyły się V Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego organizowane przez Fundację „Serce bez granic”.
            Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Krzysztofa Nitkiewicza w kościele p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim. Homilię wygłosił Ks. Dr Jan Biedroń – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.
            Po nabożeństwie w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Majdanie Królewskim odbyła się konferencja naukowa poświęcona życiu i działalności misyjnej naszego Rodaka, a także wręczenie statuetki „Zasłużony dla misji – Serce bez granic”. W tym roku uhonorowanymi tym szczególnym wyróżnieniem zostali Ks. Prof. Ludwik Grzebień SJ, autor albumu „Serce bez granic. Obywatel świata, Apostoł Afryki, Rodak z Huty Komorowskiej, Ksiądz Kardynał Adam Kozłowiecki 1911-2007” oraz Pani Wanda Błeńska – polska lekarka i misjonarka, która przez ponad 40 lat pracowała na misji, zyskując przydomek „Matka Trędowatych”. Mimo, iż Pani Wanda Błeńska nie mogła pojawić się osobiście na uroczystości, zaproszeni goście mogli się z nią spotkać za pośrednictwem tzw. telemostu. W czasie sesji miała miejsce także promocja nowego albumu „Serce bez granic” z udziałem autora, ks. Prof. Ludwika Grzebienia SJ oraz Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu.
            Goście uroczystości mieli również okazję wysłuchać wykładu Tomasza Sudoła z Instytutu Pamięci Narodowej, którego tematem była martyrologia na terenie zespołu parkowo-dworskiego w Hucie Komorowskiej. Podczas konferencji głos zabrał także Senator RP Władysław Ortyl oraz dr hab. Robert Kłosowicz z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który w swoim wystąpieniu nawiązał do działalności misjonarzy wnoszących ogromny wkład w rozwój nauki. Następnie Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz i Ks. Bp Edward Frankowski wręczyli nagrody dzieciom, które brały udział w konkursach mających na celu przybliżenie najmłodszym postaci Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ.
            Uroczystość uświetnił występ gimnazjalnego chóru „Cantata” oraz gościa specjalnego – Bartka Jaskota.

Tekst: Karolina Zięba