2013.07.11 II Czwartek w Muzeum – Wakacje 2013

 

II „Czwartek w Muzeum”

W drugi wakacyjny czwartek Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej odwiedziła grupa z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji z Raniżowa. Wizytę rozpoczęli od zwiedzenia Muzeum. Wystawa „Serce bez granic”, składająca się z części biograficznej, obozowej i afrykańskiej, stanowiła dla młodzieży ciekawy początek czwartkowego spotkania, uwieńczony projekcją filmu „W drodze do Kardynała”.
Głównym punktem programu drugiego „Czwartku w Muzeum” były warsztaty fotograficzne połączone z wystawą zdjęć Roberta Wilka i warsztaty muzyczne prowadzone przez Panią Ewę Śliwińską.

Warsztaty muzyki gospel od samego początku cieszą się powodzeniem. Materiał przygotowany przez prowadzącą nieprzypadkowo opiera się na repertuarze Grupy „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej, ponieważ ich uczestnicy będą mieli możliwość wspólnego występu z zespołem, który po raz siódmy koncertuje w Polsce.

Z kolei warsztaty fotograficzne prowadzone przez Pana Roberta Wilka zgromadziły pasjonatów fotografii, którzy z zaciekawieniem słuchali cennych rad i wskazówek udzielanych przez doświadczonego fotografa. Zajęcia nauki fotografii obejmują dwa spotkania. Następne odbędzie się w przyszły czwartek, 18 lipca.

Z uwagi na duże zainteresowanie wakacyjnym programem specjalnym, chętnych prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w proponowanych warsztatach telefonicznie lub osobiście na miejscu w Muzeum.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz film i zdjęcia z II Czwartku w Muzeum Kozłowieckiego