2013.08.01 V Wakacyjny Czwartek w Muzeum

 

V Wakacyjny Czwartek w Muzeum

 

1 sierpnia Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej gościło 46-osobową grupę z Dzikowca. Zgodnie z wakacyjnym programem specjalnym, młodzież wzięła udział w biegach na orientację oraz warsztatach muzycznych.

Biegi na orientację to zabawa polegająca na szukaniu ukrytych niespodzianek. Drobne upominki zostały ukryte na terenie zabytkowego parku wokół Muzeum. Uczestnicy zabawy zostali najpierw podzieleni na 10 grup, każda liczyła od 4 do 5 osób. W grupach wyłoniono lidera, który był odpowiedzialny za przekazanie wszystkim członkom zasad zabawy oraz przechowywanie mapy, na której zostały zaznaczone miejsca, w których ukryto niespodzianki. Zadanie polegało na tym, aby znaleźć jak najwięcej paczuszek z drobnymi upominkami w czasie nie dłuższym niż jedna godzina zegarowa. Grupa, która zdołała znaleźć najwięcej niespodzianek otrzymała nagrodę specjalną.

Po biegach na orientację, młodzież obejrzała film „W drodze do Kardynała”, po czym wzięła udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez Panią Ewę Śliwińską. Z uwagi na fakt, iż wspólny koncert uczestników warsztatów muzyki gospel z Grupą „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej odbędzie się już 4 sierpnia (niedziela), ćwiczono repertuar Zespołu, aby móc jak najlepiej zaprezentować się w dniu wspólnego koncertu.

Poniżej prezentujemy fotorelację z czwartkowych zajęć i krótki filmik.

Za pomoc w organizacji kolejnego czwartkowego spotkania w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej Fundacja i Muzeum pragnie serdecznie podziękować wolontariuszom: Pani Ewie Śliwińskiej i Pani Paulinie Kodyra (warsztaty muzyczne), Pani Angelinie Serafin i Pani Karolinie Zięba (przygotowanie biegów na orientację; prowadzenie zajęć) oraz Panu Mariuszowi Wołoszowi (obsługa techniczna, nagłośnienie). DZIĘKUJEMY!

 

 

Warsztaty muzyczne w plenerze