2013.08.29 Wizyta misjonarzy z Zambii w Muzeum

 

Wizyta byłych współpracowników
Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ
w Muzeum „Misjonarza Afryki”

 

 

29 sierpnia br. Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej odwiedzili księża misjonarze: ks. John (z pochodzenia Irlandczyk) i ks. Wojciech A. Łapczyński, którzy pracowali z Kardynałem Adamem Kozłowieckim SJ w Zambii. Ks. John i ks. Wojciech nadal pełnią posługę misyjną w Afryce, obecnie do września przebywają z krótką wizytą w Polsce.

Pobyt w Muzeum był dla Gości wzruszającym przeżyciem – jak sami przyznali, mieli okazję poznać miejsce, z którego wywodzi się Kardynał Kozłowiecki oraz nieznane dotąd fakty z historii rodu i dawnego majątku jego rodziny. Obecny na spotkaniu Dariusz Bździkot, Sekretarz  Zarządu Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” i p.o. Dyrektor Muzeum, przybliżył księżom historię powołania Fundacji i jej działalność oraz obecnie realizowane projekty, skupiając się przede wszystkim na tym, iż podejmowane inicjatywy mają na celu kontynuowanie dzieła rozpoczętego przez samego Kardynała.

Poniżej zamieszczamy wpis, jaki na pamiątkę wizyty pozostawili w kronice Muzeum ks. John i ks. Wojciech:

Brings wonderful memories of the Cardinal and the time we spent together in Zambia. Congratulations!

Fr. John & ks. Wojciech Łapczyński, 29/08/2013

 

Tłumaczenie: [Muzeum] przywołuje piękne wspomnienia o Księdzu Kardynale i czasie spędzonym wspólnie z nim w Zambii. Gratulacje!