2013.09.03 Oficjalne kondolencje wystosowane przez Diecezję Sandomierską i Fundację „Serce bez granic” z powodu śmierci Kardynała Mazombwe

Kondolencje wystosowane do Episkopatu Zambii:

 

 

Przekład:

 

Huta Komorowska, dnia 3 września 2013 roku

Do Episkopatu Zambii:

            Odszedł od nas Kardynał Medardo Joseph Mazombwe. Wielki Syn Kościoła w Afryce, pierwszy pochodzący z Zambii hierarcha, który został podniesiony do godności kardynalskiej, były Biskup Diecezji Chipata, Arcybiskup Lusaki; Przewodniczący Episkopatu Zambii i Konferencji Episkopatu Wschodniej Afryki (AMECEA), przyjaciel Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ. Kardynał Mazombwe był niegasnąco oddany głoszeniu Ewangelii i podejmował niestrudzone wysiłki na rzecz ubogich. Kościół w Afryce stracił kolejnego niezłomnego pasterza.

            Kardynał Medardo Joseph Mazombwe został nagrodzony Statuetką „Serce bez granic” im. Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ. Reprezentował Kościół w Zambii podczas uroczystego otwarcia Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej w dniu 25 września 2011 roku.

            Diecezja Sandomierska wraz z Zarządem Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” łączy się w smutku z Kościołem w Zambii i zapewnia o modlitwie za duszę śp. Kardynała.

Oby Bóg wynagrodził jego pracę i przyjął go do grona zbawionych.

 

+ Bp Krzysztof Nitkiewicz

Biskup Sandomierski

Członek Zarządu Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic”

+ Bp Edward Frankowski

Prezes Zarządu Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic”