2013.01.12 III Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych w Radomyślu nad Sanem

Jesteście misjonarzami Chrystusa

W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem w Niedzielę Chrztu Pańskiego 12 stycznia odbyło się III Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych,  w którym wzięło udział 650 dzieci. Na spotkanie przybyli także mieszkańcy Radomyśla i przyjaciele misji. Spotkanie rozpoczęło się występem jasełkowym przygotowanym przez grupę z parafii Włostów, w którym dzieci przedstawiły sceny biblijne o Bożym Narodzeniu obchodzone w różnych kulturach i kontynentach. Następnie wszyscy uczestniczyli we wspólnej Mszy św., której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. – Jesteście misjonarzami Chrystusa, który narodził się w Betlejem. Misjonarski zapał powinien być cechą każdego chrześcijanina. Wy, poprzez kolorowe stroje i śpiewanie kolęd głosicie światu Dobrą Nowinę. Pokazujecie, że Bóg jest bliski każdemu człowiekowi, że nie ma względu na jego narodowość, kolor skóry czy inne okoliczności. On kocha wszystkich i jest nam bardzo bliski. Żyjcie zawsze tą prawdą i bądźcie jej misjonarzami – mówił biskup do zebranych w radomyskim sanktuarium.

Podczas Eucharystii przedstawiciele kolędników przebrani w stroje mieszkańców wszystkich kontynentów złożyli dary, wśród nich datki zebrane podczas odwiedzin mieszkańców swoich parafii. Oprawę Mszy św. uświetniła Orkiestra Dęta z Radomyśla, chór z Chwałowic oraz schola z Majdanu Łętowskiego, którzy po zakończanej Eucharystii wykonali kilka kolęd i pastorałek. W liturgię zaangażowane były grupy z Baranowa Sandomierskiego, Woli Raniżowskiej, Majdanu Królewskiego, Stalowej Woli i Raniżowa. Następnie ponad sześciuset kolędników misyjnych przybyłych z 24 parafii na wspólne spotkanie przeszło w kolorowym orszaku kolędniczym po ulicach Radomyśla śpiewając wspólnie kolędy. Spotkanie zakończył koncert Ricky Liona, artysty muzyka pochodzącego z Demokratycznej Republiki Kongo, który nie tylko muzykował, ale i poprowadził wspólną zabawę dla misyjnych kolędników.

oprac. Ks. Daniel Koryciński, dyrektor PDM diecezji sandomierskiej

 

– To było wspaniałe spotkanie – podsumowuje ks. Daniel Koryciński, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji sandomierskiej i organizator spotkania – to widoczny owoc pracy duszpasterzy, sióstr zakonnych, katechetów, nauczyciel i osób świeckich, którzy włączają się w dzieło misyjne. Przybyli tu razem z dziećmi z kilkunastu parafii naszej diecezji. Prawie każda grupa w okresie Bożego Narodzenia kolędowała w swojej miejscowości zbierając przy okazji fundusze na pomoc dla dzieci z Republiki Kongo. Jest to więc nasz wspólny wkład na rzecz misji i dzieła misyjnego. Dzieła misyjne w Sandomierzu rozwijają skrzydła!

W III Diecezjlanym Spotkaniu Kolędników Misyjnych udział wzięli także przedstawiciele Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic”.