2014.01.29 Kolejne spotkanie w ramach Ferii w Muzeum 2014

„W drodze do Afryki” – pod takim hasłem odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane w ramach Ferii w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej. W trakcie spotkania Pan Robert Wilk z Nowej Dęby i Pan Mariusz Wołosz dzielili się z zebranymi swoimi wrażeniami z odbytej w ubiegłym roku podróży do Zambii. Oprócz ciekawych opowieści, nie zabrakło także pięknych zdjęć i pamiątek.

Przypomnijmy, iż 21 października ubiegłego roku w Muzeum Narodowym w Lusace otwarto wystawę „Z otwartymi dłońmi”, poświęconą kard. Kozłowieckiemu. Z tej okazji delegacja z ramienia Fundacji i zaproszeni goście udali się do Zambii, aby wziąć udział w tym jakże ważnym wydarzeniu, które było hołdem złożonym samem kard. Adamowi Kozłowieckiemu SJ, „Misjonarzowi Afryki” – jak zwykło się go nazywać – wywodzącemu się z terenu naszego regionu, oraz wszystkim polskim misjonarzom i misjonarkom, którzy w trudzie i poświęceniu pracują na „Czarnym Lądzie”.

W trakcie spotkania wystąpiła Schola z Huty Komorowskiej, którą prowadzi Paulina Kodyra, uczennica II klasy LO. „Aniołki Ryszarda” swoim występem chciały zachęcić do uczestnictwa w jasełkach parafialnych, które zaplanowano na 2 lutego.

Spotkanie

 Robert Wilk i Mariusz Wołosz omawiają  wizytę w Zambii w 2013 r.

Występ Scholi

„Aniołki Ryszarda”