II i III turnus w ramach wyjazdów młodzieży z terenu Podkarpacia na „Zielone Szkoły”

W poniedziałek 19 maja dwie kolejne grupy młodzieży wyjechały na „Zielone Szkoły”. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Sokolnikach – podobnie jak grupa z Jeżowego – przebywają na terenie Magurskiego Parku Narodowego, w miejscowości Krempna.

Drugą z grup jest Szkoła Podstawowa im. Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej, której uczniowie przebywają w Ustrzykach Górnych, na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Oprócz udziału w zajęciach terenowych, których celem jest przede wszystkim edukacja przyrodnicza uczniów, dzieci mają możliwość poznania atrakcji turystycznych położonych w okolicy danego parku narodowego – grupa z Sokolnik odwiedzi m.in. Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu oraz Muzeum Nafty w Bóbrce. Natomiast uczniowie z Huty Komorowskiej odwiedzą Solinę, zwiedzą zagrody i obiekty sakralne Bojków, Łemków, Pogórzan i Dolinian oraz ruiny zamku Sobień – pierwszej siedziby rodu Kmitów w Bieszczadach.

Więcej relacji z pobytu grup w Bieszczadzkim i Magurskim Parku Narodowym zamieścimy w najbliższym czasie. Już teraz można przeczytać wpisy uczestników na specjalnie utworzonym w tym celu profilu na Facebooku (https://www.facebook.com/MisjaPrzyroda).

 

 

 

Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie

Logo WFOŚiGW

 

 

Projekt został zainicjowany i jest współfinansowany ze środków Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

 

Logo - Europejski Fundusz Rozowju Wsi Polskiej