Sprawozdanie z majówki dziękczynnej za kanonizację Jana Pawła II

W dniu 23.05.2014 r. w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ odbyła się majówka dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II, połączona z koncertem młodzieżowego Zespołu „Perełki Maryi” pod kierownictwem Ks. proboszcza Michała Łukasika z Kopci. Wystąpił także Chór „Cantata” z Majdanu Królewskiego pod batutą Pani Ewy Śliwińskiej.

Na majówkę przybyło ponad 150 osób. Majówka rozpoczęła się występem Zespołu „Perełki Maryi” z Kopci. Następnie Bp Edward Frankowski oraz Ks. Daniel Koryciński modlili się za śp. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ oraz w modlitwie dziękowali za kanonizację Jana Pawła II. Kolejną część spotkania stanowił występ Chóru „Cantata” oraz Zespołu „Perełki Maryi”. Na zakończenie została odśpiewana litania loretańska, po czym Bp Edward Frankowski udzielił błogosławieństwa wszystkim przybyłym gościom.

Po majówce goście zwiedzali Muzeum. Cała majówka wraz z koncertem trwała ponad 2 godziny. Dziękujemy Zespołowi „Perełki Maryi” i Chórowi „Cantata” oraz przybyłym gościom. Zapraszamy ponownie do zwiedzenia naszego Muzeum i uczestniczenia w spotkaniach, które organizujemy.

Patrycja Borawa

Zobacz zdjęcia z uroczystości