Wizyta delegacji z Zambii, reprezentującej Szpital im. Kard. Adama Kozłowieckiego SJ, na Oddziale Nefrologii i Dializoterapii Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej – relacja

W dniu 30 września 2014 r. delegacja z Zambii, reprezentująca Szpital im. Kard. Adama Kozłowieckiego SJ w Lusace, odwiedziła Szpital Powiatowy w Kolbuszowej. Goście zwiedzili Oddział Nefrologii i Dializoterapii, ponieważ w Zambii choroby nerek są częste, a władze Szpitala im. Kard. Kozłowieckiego w Lusace planują w przyszłości otworzyć nowoczesny oddział nefrologii.

Pan Mieczysław Maziarz – Ordynator Oddziału Nefrologii i Dializoterapii Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej oprowadził po oddziale Panią Agathę Lloyd – Dyrektor Szpitala im. Kard. Kozłowieckiego i s. Matildę Mubanga – Narodową Koordynatorkę ds. Zdrowia, która reprezentowała Konferencję Episkopatu Zambii, przedstawiając im pracę oddziału i zaznajamiając delegację z historią powstania oraz rozwojem placówki na przestrzeni lat jej funkcjonowania. Podczas wizyty delegacji z Zambii w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej obecny był także Pan Dariusz Bździkot, który reprezentował Zarząd Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic”.

Goście reprezentujący Szpital im. Kard. Kozłowieckiego w Lusace byli zachwyceni działalnością kolbuszowskiego oddziału i żywią nadzieję, że w przyszłości uda się nawiązać współpracę ze Szpitalem Powiatowym w Kolbuszowej, który ma doświadczenie w dziedzinie leczenia misjonarzy. Kolbuszowska placówka, w ramach zawartej umowy z Konferencją Episkopatu Polski, leczy misjonarzy. Nawet podczas wrześniowej wizyty delegacji z Zambii na Oddziale Nefrologii i Dializoterapii Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej doszło do przypadkowego spotkania s. Matildy Mubanga i Pani Agathy Lloyd z jedną z polskich sióstr, która pełni posługę w Zambii.

Zdjęcie na stronę

Fot. Szpital Powiatowy w Kolbuszowej