Józef Bafia, znany społecznik z Chicago, działający na rzecz misji, odwiedził Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ

 

25 października 2014 r. przybył z wizytą do Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej Pan Józef Bafia.

Pan Józef to działacz polonijny i podhalański, na co dzień mieszkający w Chicago, który jest m.in. Przewodniczącym Komitetu 600-lecia Cudownej Figury Matki Bożej Ludźmierskiej w Chicago oraz inicjatorem budowy kościoła parafialnego w swojej rodzinnej miejscowości w Białce Tatrzańskiej. Pan Bafia to również redaktor i propagator kultury polskiej i podhalańskiej w Radiu Na Góralską Nutę w Chicago. Wspiera także działalność misyjną w Zambii, gdzie wybudował dwa kościoły, szkołę oraz pomaga finansowo w utrzymaniu sierocińca.

Ekspozycję poświęconą Kard. Kozłowieckiemu przedstawił Panu Józefowi p.o. Dyrektora Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ, Pan Dariusz Bździkot. Pan Józef wyraził zadowolenie i zdziwienie ilością zgromadzonych pamiątek i eksponatów, które miał okazję zobaczyć podczas swojego pobytu w Afryce, w trakcie spotkań ze śp. Ks. Janem Krzysztoniem, byłym proboszczem Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ.

Poniżej zamieszczamy link do filmu z serii „Oblicza Ameryki”, który opowiada o Panu Józefie Bafia i jego działalności na rzecz misji w Afryce: http://www.cardinalekozlowiecki.pl/index.php/2013/04/04/obliczaameryki/