„Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia”. Relacja z koncertu uwielbienia w Majdanie Królewskim (23 listopada 2014)

W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata w kościele pod wezwaniem Św. Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim odbył się koncert pod hasłem „Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia”. Podczas koncertu wystąpiła młodzież działająca w stowarzyszeniach katolickich Ruchu Światło-Życie i KSM: studenci Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, uczniowie okolicznych szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich. W koncercie udział wziął gościnnie Ricky Lion, gwiazda II i III edycji Podkarpackiego Festiwalu Piosenki Misyjnej im. Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ.

Oprócz pieśni uwielbienia, zebrani na koncercie mieli także okazję wysłuchać świadectw osób, które podzieliły się swoimi osobistymi doświadczeniami opieki Pana Boga w ich codziennym życiu. Osoby te pochodzą z terenu Diecezji Sandomierskiej; od wielu lat są członkami Domowego Kościoła i Ruchu Światło-Życie.

Koncert miał również na celu pomoc piętnastomiesięcznemu Kacperkowi Serafinowi, który od urodzenia zmaga się z bardzo rzadkim i wyjątkowo złośliwym nowotworem tkanek miękkich i kości.

Za organizację koncertu odpowiedzialni byli: Ks. Łukasz Popiak wikariusz parafii pod wezwaniem Św. Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim, oraz Maria Bąk studentka Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, pochodząca z Huty Komorowskiej.

Organizacja koncertu odbyła się przy współpracy z Fundacją im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic”.

 Zobacz zdjęcia z koncertu (41)

Autor zdjęć: Robert Wilk


Uroczystość Chrystusa Króla do liturgii wprowadził Papież Pius XI encykliką Quas Primas z 11 grudnia 1925 r. Nakazał wtedy, aby tego dnia we wszystkich kościołach po głównym nabożeństwie, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odmówić litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu. Także w tym dniu w wielu kościołach odbywają się „koncerty uwielbienia”, podczas których poprzez śpiew, wspólną modlitwę i dzielenie się świadectwem wiary wierni wielbią Pana Boga.

Początkowo uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata obchodzono w ostatnią niedzielę października; reforma soborowa przeniosła jej termin na ostatnią niedzielę roku liturgicznego.