Wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac w konkursie „Boże Narodzenie na świecie, na różnych kontynentach” do obejrzenia w Urzędzie Gminy w Majdanie Królewskim do 2 lutego 2015 roku

 

Do 2 lutego 2015 roku wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac w ogólnopolskim konkursie na kartkę świąteczną „Boże Narodzenie na świecie, na różnych kontynentach” będzie dostępna w Urzędzie Gminy w Majdanie Królewskim, za co serdecznie dziękujemy władzom gminy.

Ekspozycja składa się z wybranych prac konkursowych i swoją kolorystyką nawiązuje do działalności misyjnej – prace odnoszące do kolejnych kontynentów zostały przedstawione na różnym kolorze tła. I tak na zielonym tle przedstawiono kartki świąteczne odnoszące do Świąt Bożego Narodzenia w Afryce, czerwonym – Ameryce Północnej i Południowej, białym – Europie, niebieskim – Australii i Oceanii, żółtym – Azji.

Przypomnijmy, że zadaniem uczestników ogólnopolskiego konkursu na kartkę świąteczną pn. „Boże Narodzenie na świecie, na różnych kontynentach” było przygotowanie kartki świątecznej oraz przesłanie jej na adres Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej w dniach 12 listopada – 12 grudnia 2014 roku. Kartka mogła być wykonana dowolną techniką, liczył się pomysł i oryginalne podejście do tematu.

 

Organizatorami konkursu byli:

  • Fundacja im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic”
  • Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej
  • Papieskie Dzieła Misyjne Diecezji Sandomierskiej

 

Do konkursu zostało zgłoszonych 720 prac, nadesłanych m.in. przez uczniów ponad stu szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i szkół specjalnych z Sieradza, Kluczborka, Radomia, Lublina, Szebna, Częstochowy, Rzeszowa, Gniezna, Sandomierza i Grajewa.

Protokół pokonkursowy dostępny jest pod linkiem: http://www.cardinalekozlowiecki.pl/index.php/2014/12/19/kartki_bn_2014/

Wystawa pokonkursowa