2015.01.11 Wizyta Bp. Jerzego Mazura i Bp. Krzysztofa Nitkiewicza w Muzeum

W niedzielę 11 stycznia 2015 roku, na terenie Diecezji Sandomierskiej gościł Ksiądz Biskup Jerzy Mazur SVD, Biskup Ełcki, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Jego wizyta związana była z Czwartym Diecezjalnym Spotkaniem Kolędników Misyjnych, które odbyło się w Radomyślu nad Sanem.

Tego samego dnia Ksiądz Biskup Mazur odwiedził w towarzystwie Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej, Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej.

Była to wizyta szczególna, zarówno dla Muzeum i Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic”, jak również samego Księdza Biskupa Mazura, ponieważ – jak sam wyznał – jego wielkim pragnieniem było odwiedzić to miejsce, które jest tak bardzo związane z osobą Kardynała Kozłowieckiego, jednego z najbardziej zasłużonych polskich misjonarzy.

Podczas spotkania w Hucie Komorowskiej, Pan Bogdan Romaniuk, Dyrektor Muzeum, oraz Pan Dariusz Bździkot, Sekretarz Zarządu Fundacji, zaznajomili Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji z prowadzoną działalnością, przedstawiając i omawiając obecnie podejmowane przedsięwzięcia oraz już zrealizowane projekty, mające na celu propagowanie osoby Kardynała Kozłowieckiego na arenie polskiej i międzynarodowej.

Na zakończenie wizyty w Muzeum, Ksiądz Biskup Mazur złożył na ręce Pana Bogdana Romaniuka i Pana Dariusza Bździkota serdeczne gratulacje oraz życzenia dalszego rozwoju prowadzonego dzieła. Podziękował także Ordynariuszowi Diecezji Sandomierskiej za gorące zaangażowanie i wsparcie rozwoju tego miejsca, które nazwał Ośrodkiem Misyjnym Diecezji Sandomierskiej.

 

Kliknij na zdjęcie, by zobaczyć więcej…