Czuwania Modlitewne w Diecezji Sandomierskiej przed Światowymi Dniami Młodzieży

W styczniu, w 27 kościołach Diecezji Sandomierskiej, odbędą się spotkania modlitewne przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Hasłem tegorocznego cyklu przygotowań są słowa: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. 16 stycznia 2015 roku w dwudziestu siedmiu parafiach diecezji, dokładnie o godz. 19.00 rozpoczną się Czuwania Modlitewne. Znajdź najbliższe miejsce i dołącz do wspólnej modlitwy!

Czuwania Modlitewne odbędą w następujących kościołach: Gawłuszowice, Skopanie, Wola Baranowska, Gorzyce, Janów Lubelski – św. Jadwigi Królowej, Janów Lubelski – św. Jana Chrzciciela, Klimontów, Osiek, Modliborzyce, Nisko – św. Jana Chrzciciela, Iwaniska, Ostrowiec Świętokrzyski – Miłosierdzia Bożego, Ćmielów, Połaniec – św. Marcina, Pysznica, Raniżów, Jeżowe, Sandomierz – Katedra, Staszów – św. Barbary, Szewna, Łagów, Nowa Dęba – Podwyższenia Krzyża Świętego, Tarnobrzeg – św. Barbary, Zarzecze, Lipa, Dwikozy, Chwałowice.

Czuwania modlitewne to jeden z elementów przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku – „Chcemy, aby ten czas był przestrzenią spotkania różnych ludzi, tak starszych jak i młodszych. Ufamy, że te spotkania rozpalą w młodych chęć żywego włączenia się w przygotowania ŚDM, potem przyjęcia pielgrzymów w 2016 roku do swoich domów, wzięcia udziału w spotkaniu młodych w Krakowie, a w dalekosiężnej perspektywie będą zaczątkiem grup formacyjnych w parafiach, bądź wzmocnieniem tych, które już istnieją” – tłumaczy Olga Surma z Komitetu przygotowań ŚDM.