Noc Muzeum w Hucie Komorowskiej: 17 maja 2015 (niedziela), godz. 19:00 – 24:00

 

Pan Bogdan Romaniuk, Dyrektor Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ, zaprasza w dniu 17 maja 2015 roku (niedziela) w godz. 19:00 – 24:00 do Huty Komorowskiej.

W ramach Nocy Muzeum, zwiedzający będą mieli możliwość nie tylko obejrzenia wystawy stałej. Wydarzenie uświetni spotkanie z Panią dr Agathą Lloyd, Dyrektorem Szpitala im. Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Lusace w Zambii, która wraz z inną osobą reprezentującą personel tego ośrodka, bierze udział w trwającym od 8 maja br. szkoleniu medycznym odbywającym się w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

W ubiegłym roku Fundacja im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” podjęła starania, aby zambijska placówka nawiązała stalą współpracę z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim Nr 1 w Rzeszowie. W rezultacie, w dniu 1 października 2014 roku zostało podpisane pomiędzy nimi porozumienie o kooperacji. Tegoroczne szkolenie na Podkarpaciu jest wynikiem zawartej umowy.

Szpital w Lusace prowadzi Konferencja Episkopatu Zambii. Działa on od 6 marca 2013 roku – początkowo jako ambulatorium, obecnie oferuje także hospitalizację, będąc czynny całodobowo. To bardzo ważne miejsce dla lokalnej społeczności – jest to jedyny ośrodek, gdzie mieszkańcy Lusaki i okolicznych wiosek mogą uzyskać pomoc medyczną.

Podczas spotkania w Muzeum Pani dr Agatha Lloyd przybliży zebranym realia życia w Zambii oraz opowie o szpitalu noszącym imię Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ, który w swoim zamyśle ma być pierwszym w historii tego kraju szpitalem narodowym.

***

Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ od początku swojej działalności bierze udział w Nocy Muzeów – ogólnoeuropejskiej akcji, podczas której muzea i galerie są dostępne dla zwiedzających do późnych godzin nocnych. W ramach tej inicjatywy, goście mogą nie tylko bezpłatnie zwiedzać wystawy, ale również uczestniczyć w innych wydarzeniach towarzyszących.

Kliknij poniżej, aby pobrać lub otworzyć plakat:
Noc Muzeum 2015