Afrykańska grupa ewangelizacyjna „CLARET – GOSPEL” po raz czwarty wystąpiła w Hucie Komorowskiej

 

W dniu 5 września 2015 roku Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej po raz czwarty gościło afrykański chór „Claret – Gospel”. Grupa pochodzi z Wybrzeża Kości Słoniowej, obecnie już po raz dziewiąty koncertują w Polsce. Od 2002 roku dziesiątki polskich parafii i tysiące wiernych z całego kraju modliło się wraz z nimi podczas ich niezwykłych występów, które można nazwać swoistymi koncertami uwielbienia.

Podczas spotkania w Hucie Komorowskiej, muzyków powitał Bogdan Romaniuk, Dyrektor Muzeum, który wyraził radość z kolejnej możliwości goszczenia grupy w miejscu tak bardzo związanym z działalnością misyjną, jakim jest Muzeum „Misjonarza Afryki”. Przypomniał on także, że przesłaniem koncertów „Claret – Gospel” są słowa „Caritas Christi Urget Nos” – „Miłość Chrystusa Przynagla Nas”. Te słowa to także tytuł jednej z płyt zespołu – mają one przypominać o tym, że występy chóru to świadectwo głębokiej i żywej wiary jego członków – tą wiarą chcą się dzielić podczas swoich występów.

Zebranych na koncercie grupy w Hucie Komorowskiej zaszczycił swoją obecnością Bp Edward Frankowski – Prezes Zarządu Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic”, który na ręce Ojca Romana Woźnicy CMF, założyciela i opiekuna chóru, złożył słowa podziękowania i gratulacje. Ksiądz Biskup wyraził także radość z faktu, że Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ podejmuje tego typu inicjatywy.

Na zakończenie, Dyrektor Muzeum zaprosił wszystkich zgromadzonych na kolejny koncert, który zaplanowano za rok.

Fotorelacja z występu w dniu 5 września br. zostanie zamieszczona na stronie internetowej w najbliższym czasie.