KONIEC FERII

SAM_1728

Podczas zimowych Ferii trwających od 15-27 lutego 2016 r. Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej przygotowało atrakcyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży pod hasłem ,, W sześć dni dookoła świata”, przy wsparciu finansowym Fundacji im. ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego  ,, Serce bez granic” i Urzędu Gminy Majdan Królewski.

Zorganizowane zostały spotkania w Muzeum:

16 lutego – dzień Afrykański z Kardynałem Adamem Kozłowieckim SJ – Odbyły się projekcje filmów i warsztaty plastyczne podczas, których zrobiono książkę artystyczną o Kardynale Kozłowieckim SJ.

18 lutego – dzień poświęcony był misjonarzom z Ameryki Południowej Błogosławionym Zygmuntowi Strzałkowskiemu i Michałowi Tomaszykowi Franciszkanom, którzy zginęli śmiercią męczeńską. Oprócz tego stworzone zostały eksponaty do Muzeum ,,Ziemniaka” symbolu Ameryki Południowej. Nauczyliśmy się też hymnu ŚDM i bardzo dobrze razem bawiliśmy się.

20 lutego – dzień w którym dotarliśmy do Ameryki Środkowej i zobaczyliśmy Meksyk. Tego dnia podczas warsztatów poznaliśmy Sanktuarium Matki Bożej z Guadelupy. Stwarzaliśmy obrazy nie z tej ziemi, bawiąc się światłem i kolorem.

23 lutego – to dzień spędzony w Ameryce Północnej, poznaliśmy historię pierwszej świętej Indianki. Na zajęciach poznaliśmy jak maluje się herbatą i czekoladą. Tego dnia też można było zobaczyć autorskie filmy misjonarzy z misji.

25 lutego – przenieśliśmy się do Indii i spotkaliśmy się z św. Matkę Teresę. Poznaliśmy świat indyjskich smaków.

27 lutego – to dzień kiedy przenieśliśmy się do Japonii i zapukaliśmy do drzwi św. Maksymiliana Marii Kolbe. Zważywszy na zaangażowanie św. M.M. Kolbe w media i prasę oraz sztukę  pisania, tego dnia pisaliśmy atramentem i pędzelkiem, uczyliśmy się sztuki kaligrafii.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM FERII W MUZEUM BARDZO DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W ZAJĘCIACH I ZAPRASZAMY PONOWNIE DO MUZEUM.