105. rocznica Urodzin Kardynała

_MG_1157

_MG_117812528810_10206050854851799_1760995116_ o

IMG_1087

Z okazji 105. urodzin Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ, została odprawiona uroczysta Msza św. w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębię, pod przewodnictwem J.E. Bp Edwarda Frankowskiego, Prezesa Fundacji „Serce bez Granic”, ks. Daniela Korycińskiego Dyrektora Muzeum kard. Adam Kozłowieckiego SJ i Papieskich Dzieł Misyjnych naszej diecezji.

Tego dnia w kościele została zorganizowana okolicznościowa wystawa, którą przygotował ks. dr Mieczysława Wolanina, proboszcza parafii.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni gości wraz z Zarządem Fundacji im. kard. Kozłowieckiego oraz licznie zgromadzeni wierni. Została przypominana postać tego wielkiego Rodaka naszej ziemi i Jego zasługi w krzewieniu ewangelii na kontynencie afrykańskim. W czas tej uroczystości został udzielony młodzieży sakrament bierzmowania.

Na zakończenie Eucharystii ks. dyr. Daniel Koryciński, zapraszając wszystkich do Muzeum w Hucie Komorowskiej zaznaczył, iż od kwietnia jest do zobaczenia nowa ekspozycja i zbiory udostępnione przez Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, dzięki uprzejmości dr Anny Jagodzińskiej Starszego Kustosza IPN a nowe dokumenty i kolejne ciekawostki zostaną przedstawione przez pracowników Muzeum, wszystkim zainteresowanym.

Muzeum w Hucie Komorowskiej nowym sezonie proponuje również lekcje i zajęcia tematyczne, spotkania przy grillu i warsztaty plastyczne. Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli, szczegóły na stronie fundacji im. Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ.

 

Fundacja „Serce bez granic” im. Ks. Kard. Adama Kozłowieckiego SJ www.cardinalekozlowiecki.pl