Z okazji imienin J.E. Bp Edwarda Frankowskiego

bp-edward

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkiego co dobre i piękne z okazji imienin J.E. Bp Edwardowi Frankowskiemu …

Przesłaniem Pana Cogito, z wiersza Zbigniewa Herberta, można określić posługę i życie J.E. Bp. Edwarda Frankowskiego, któremu w dniu 13 października 2016 r. imieninowo kłaniamy się .

Wierność Panu Bogu, wierność i miłość do Kościoła, wierność poniżanym i tym, którym się prawa do głosu odbierało i odbiera nadal – wierność człowiekowi, za którego sam Bóg oddał siebie.

Z tej wierności wynika to, co Herbert nazwie krótkim słowem „idź” – w nim się zawiera też Chrystusowa propozycja, by „iść i głosić Ewangelię”: także wtedy, gdy z jej powodu staje się dla wielu „znakiem sprzeciwu”.

Dlatego ludzkie życzenia modlitwą popieramy, by łaska i miłość Boga Ojca pozwalały w wierności trwać, dalej iść – a radość, dobroć, ludzka życzliwość torowały nieustannie każdą z dróg.

Niech się spełniają dobre pragnienia, niech moc Bożego błogosławieństwa wspiera w każdym zamiarze. Po ludzku: szczęścia, zdrowia, pomyślności – po Bożemu: spełniania się Jego woli w każdym dniu życia J.E. Biskupa Edwarda Frankowskiego.

Ad multos annos!

życzą
Zarząd Fundacji im. ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego SERCE BRZ GRANIC oraz pracownicy Muzeum na czele z ks. Danielem Korycińskim Dyrektorem Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ i Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Sandomierskiej.
A.D. 2016 .10.13

roze-2016