W Radomyślu nad Sanem odbyło się VI Diecezjalne Spotkanie Grup Kolędników Misyjnych

ks.Tomasz Lis napisał:

Wzięło w nim udział ponad dwadzieścia grup dziecięco-młodzieżowych z całej diecezji sandomierskiej, które w swoich parafiach lub szkołach przygotowały jasełkowe programy artystyczne nawiązujące do dzieł misyjnych. Razem z młodymi przybyli kapłani, katecheci i rodzice. – Celem kolędowania misyjnego jest animowanie naszego zaangażowania na rzecz misji oraz kultywowanie tradycyjnych, ludowych jasełek. Tegoroczne kolędowanie w parafiach było połączone ze wsparciem na rzecz dzieci w Tajlandii – poinformował ks. Daniel Koryciński, dyrektor diecezjalnych Papieskich Dzieł Misyjnych.
Spotkanie rozpoczęło się występem jasełkowym, w którym dzieci przedstawiły sceny biblijne o Bożym Narodzeniu z elementami współczesnymi, gdzie najmłodsi przynosili do nowonarodzonego Jezusa serca dobrych uczynków. Jasełka zaprezentowała grupa z parafii Baranów Sandomierski, zaś śpiew poprowadziła schola z parafii Kopcie.
Po występie jasełkowym młodych kolędników połączyła wspólna modlitwa na Mszy św., której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz a podczas której szczególnie pamiętano o naszych diecezjalnych misjonarzy oraz polecano dzieci działające w dziełach misyjnych. Na zakończenie Mszy św., bp Nitkiewicz opowiedział o liście, jaki otrzymał od kilkuletniej dziewczynki, która razem z rodzicami upiekła na Boże Narodzenie ciastka, a pieniądze uzyskane z ich sprzedaży przekazała na misje.

– Ten list sprawił mi dużo radości. Pomyślałem sobie, że jeśli są w diecezji takie dzieci i takie rodziny, to Pan Jezus jest zadowolony z naszego Kościoła, a więc z nas. Natomiast kiedy ktoś zajmuje się za bardzo samym sobą, swoją grupą, wtedy wszystko się komplikuje. Pojawiają się problemy. Chrześcijan powinien zawsze żyć dla Chrystusa. To znaczy, że mamy odczytywać znaki czasu i wychodzić do świata, do innych z dobrym słowem, z pomocną dłonią, z hojnym gestem, tak jak uczy Ewangelia. Bóg błogosławi ludziom i wspólnotom, które mają w sobie taki misyjny entuzjazm – podkreślał bp K. Nitkiewicz.

Po Mszy św. odbył wspólny koncert kolęd w wykonaniu orkiestry z Kopci i zespołu z parafii Majdan Łętowski.
Wspólne spotkanie zakończyła wspólna zabawa podczas której dzielono się doświadczeniami z prowadzonej akcji ewangelizacyjnej w poszczególnych parafiach.

 

Ks. Tomasz Lis

fot. ks. Tomasz Lis