106 rocznica urodzin Patrona

Z okazji 106 rocznicy urodzin Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ, została odprawiona uroczysta Msza św. w kościele p.w. Świętej Rodziny w Hucie Komorowskiej, pod przewodnictwem ks. bp Edwarda Frankowskiego, Prezesa Fundacji „Serce bez Granic”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni gości wraz z przedstawicielami fundacji  im. kard. A. Kozłowieckiego, kapłani dekanatu raniżowskiego, przedstawiciele władz samorządowych na czele wicemarszałkiem województwa podkarpackiego Bogdanem Romaniukiem oraz licznie zgromadzeni wierni z Huty Komorowskiej. Została również zorganizowana okolicznościowa wystawa, pt. „Oblicza kontynentów”, którą można obejrzeć w muzeum im. kard. A. Kozłowieckiego SJ.

Ks. bp Edward  przypominał postać tego wielkiego Rodaka naszej ziemi i Jego zasługi w krzewieniu ewangelii na kontynencie afrykańskim w kontekście hasła roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście” .W czasie tej uroczystości został udzielony młodzieży sakrament bierzmowania, która włączyła się w akcję „ Adomis – Adoptuj Seminarzystów Misyjnych”, wspierając powołania w krajach misyjnych jak również przekazała na misje stare niepotrzebne telefony komórkowe.

Muzeum w Hucie Komorowskiej  w nowym sezonie proponuje również lekcje i zajęcia tematyczne, spotkania przy grillu i warsztaty plastyczne. Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli, szczegóły na stronie fundacji im. Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ.

Opr. ks. Daniel Koryciński

unnamed (6)

 

Fotorelacja Mariusza Wolosza: więcej na FB Muzeum oraz na stronie

http://www.majdankrolewski.eu/bierzm_hk_2017/bierzm_hk_2017.html