Certyfikat GREEN VELO dla Muzeum w Hucie Komorowskiej

PRZEDSTAWIAMY PAŃSTWU

Certyfikat podpisany przez Marszałka Województwa Podkarpackiego  Pana Władysława Ortyla

Wschodni Szlak Rowerowy Green Veloszlak rowerowy prowadzący przez pięć województw we wschodniej Polsce, tj. województwo lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie.

Trasa szlaku przebiega przez pięć parków narodowych. Cztery parki znajdują się w województwie podlaskim, tj. Wigierski Park Narodowy, Biebrzański Park Narodowy, Narwiański Park Narodowy oraz Białowieski Park Narodowy, natomiast w województwie lubelskim na szlaku znajduje się Roztoczański Park Narodowy.

Trasa główna i lokalne odcinki łącznikowe mają łączną długość 2071 km. Jest to jeden z najdłuższych szlaków rowerowych w Polsce. Wzdłuż szlaku rowerowego wybudowano 228 miejsc obsługi rowerzystów (MOR). Green Velo stanowi połączenie miejscowości oraz obiektów o dużej wartości przyrodniczej, kulturowej i historycznej.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo w 2014 roku zajął drugie miejsce w konkursie Dziennikarzy i MT Polska na najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe „HOMO TURISTICUS” podczas XII Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw. W 2015 roku stoisko Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo zdobyło wyróżnienie za najciekawszą aranżację podczas XX Targów Turystyki i