Różańce na misje pobłogosławione i wysłane

ks. Tomasz Lisks. Tomasz Lis

 

Ponad 15 tys. różańców zebranych przez Papieskie Dzieła Misyjne Diecezji Sandomierskiej poświęcił bp Krzysztof Nitkiewicz. Paciorki trafią na placówki obsługiwane przez misjonarzy pochodzących z diecezji.

– Pomysł zbiórki różańców zrodził się spontanicznie w trakcie rozmowy z ks. Grzegorzem Kasprzyckim, pracującym w Papui-Nowej Gwinei, który poprosił o przysłanie mu trochę różańców dla jego parafian – mówi ks. Daniel Koryciński.

Zbiórka została ogłoszona w internecie 20 października, w czasie Tygodnia Misyjnego, i trwała do 8 grudnia. Na apel odpowiedzieli pracownicy Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, klerycy kilku seminariów, zgromadzenia zakonne, 110 szkół z całej Polski, 130 parafii i bardzo duża liczba osób indywidualnych. Zebrane różańce poświęcił bp Nitkiewicz, podkreślając potrzebę stałego towarzyszenia misjonarzom przez modlitwę, wsparcie materialne oraz przez utrzymywanie z nimi kontaktów.

Zebrano ponad 15 tys. różańców na misje Zebrano ponad 15 tys. różańców na misjeKS. TOMASZ LIS /FOTO GOŚĆWszystkie różance zostały odpowiednio przygotowane, tak, by mogły bezpiecznie dotrzeć na placówki misyjne. Zostaną one przesłane do RPA, Botswany, Ugandy, Papui-Nowej Gwinei, Ekwadoru i na Kubę, gdzie pracują misjonarze z diecezji sandomierskiej, oraz do Zambii, w której posługiwał pochodzący z diecezji kard. Adam Kozłowiecki SJ.

 

A to już moment wysyłki różańców w dniu 14 -12-2017 roku  / Fot. KC