Honorowe Odznaczenie  „Bene merito”  dla Bogdana Romaniuka Fundatora Fundacji

 

Gratulacje

Dla Szanownego Pana Bogdana Romaniuka

Fundatora Fundacji im. ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego ,, Serce bez granic” i Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego.W imieniu Zarządu Fundacji im. ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego  ,, Serce bez granic” składamy  Panu serdeczne i szczere  gratulacje z okazji  przyjęcia Honorowego Odznaczenia  „Bene merito”  w dniu  22 czerwca 2018 r. w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP. Gratulujemy  tego  zaszczytnego honorowego wyróżnienie nadawanego  obywatelom polskim  oraz obywatelom państw obcych za działalność wzmacniającą  pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

Bp. Edward Frankowski osobiście wręcza gratulacje p. Bogdanowi Romaniukowi w Sandomierzu w dniu 26 czerwca 2018 r. .

fot. K Cesarz

Dla Szanownego Pana Mateusza Szpytmy 

Członka Rady Programowej  Fundacji im. ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego ,, Serce bez granic” i Wiceprezesa IPN.

W imieniu Zarządu Fundacji im. ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego  ,, Serce bez granic” składamy  Panu serdeczne i szczere  gratulacje z okazji  przyjęcia Honorowego Odznaczenia  „Bene merito”  w dniu  22 czerwca 2018 r. w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP. Gratulujemy  tego  zaszczytnego honorowego wyróżnienie nadawanego  obywatelom polskim  oraz obywatelom państw obcych za działalność wzmacniającą  pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

Znalezione obrazy dla zapytania Bogdan Romaniuk

Archiwum Muzeum

Odznaki Bene Merito dla Władysława Ortyla i Bogdana Romaniuka

Odznaki Bene Merito dla Władysława Ortyla i Bogdana Romaniuka

Uroczystość wręczenia odznak Bene Merito odbyła się 22 czerwca w siedzibie MSZ w Warszawie. (fot. twitter.com/MSZ_RP)

Wiceminister Andrzej Papierz uhonorował odznakami Bene Merito wiceprezesa IPN Mateusza Szpytmę, marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla, wicemarszałka Bogdana Romaniuka oraz Terry Tengazian, założycielkę wydawnictwa Aquila Polonica. Uroczystość odbyła się 22 czerwca w siedzibie MSZ w Warszawie.

 

– Tragedia rodziny Ulmów i tragedie wielu polskich rodzin zasługują na upamiętnienie – powiedział wiceminister Papierz składając podziękowanie osobom zaangażowanym w powstanie muzeum rodziny Ulmów w Markowej. Marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Bogdan Romaniuk zdecydowali o utworzeniu w Markowej pierwszego w Polsce muzeum dokumentującego bohaterstwo i tragiczne losy Polaków ratujących Żydów, a sama inwestycja była finansowana z budżetu marszałka województwa podkarpackiego. Wiceprezes IPN Mateusz Szpytma był jednym z inicjatorów powstania placówki muzealnej w Markowej, poświęcił wiele lat swojej działalności naukowej przywróceniu pamięci o rodzinie Ulmów.

Wiceszef MSZ Andrzej Papierz podziękował także Terry Tengazian za wysiłki na rzecz popularyzacji polskiej historii. Założone przez Terry Tengazian wydawnictwo Aquila Polonica z Los Angeles specjalizuje się w publikowaniu książek o udziale i doświadczeniach Polaków w czasie II wojny światowej. Publikacje wydawane przez Aquila Polonica, takie jak „The Auschwitz Volunteer: Beyond Bravery by Captain Witold Pilecki” czy „303 Squadron: The Legendary Battle of Britain Fighter Squadron” uzupełniają znaczącą lukę w tej dziedzinie na anglojęzycznym rynku wydawniczym. – Nie jestem Polką, ale zafascynowała mnie polska historia, która często jest szerzej nieznana. Chcę pokazać światu, czego dokonali Polacy, to moja misja – powiedziała Terry Tengazian odbierając wyróżnienie.

Honorowe odznaczenie „Bene Merito” ustanowione w 2009 r. przyznawane jest przez Ministra Spraw Zagranicznych w uznaniu zasług na rzecz działalności wzmacniającej pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

http://www.portalsamorzadowy.pl/komunikacja-spoleczna/odznaki-bene-merito-dla-wladyslawa-ortyla-i-bogdana-romaniuka,109779.html

26-06-2018 r.