2018.08.21 Fotorelacja z otwarcia wystawy „In nomine Domini” w Londynie. Kardynał Adam Kozłowiecki SJ video

Ponad 60 osób wzięło udział we wczorajszym (21.08) spotkaniu poświęconym kardynałowi Adamowi Kozłowieckiemu w Londynie. Głównym punktem był wernisaż wystawy zatytułowanej „Kardynał Adam Kozłowiecki – misjonarz Afryki”, poprzedzony prelekcją oraz filmem, który powstał w ubiegłym roku, dziesięć lat po śmierci kardynała w Zambii.

Adam Kozłowiecki pochodził z Huty Komorowskiej w powiecie kolbuszowskim, przeżył niemieckie obozy w Auschwitz i Dachau , a po wojnie przez 61 lat pracował w Zambii stając się obywatelem brytyjskim. Jego postać, jak i multimedialna, nowoczesna wystawa bardzo spodobały się uczestnikom wieczoru.

Muyeba Chikonde, wysoki komisarz do spraw Republiki Zambii w Londynie podkreślał, że kardynał był nie tylko misjonarzem, który wspierał najuboższych ale też obywatelem Zambii, który zabiegał o jej niepodległość. Wystawa prezentowana będzie w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie do czwartku dzięki dotacji MSZ. Potem przewieziona zostanie do Częstochowy. (info Polskie Radio Rzeszów)

Zobacz zdjęcia z otwarcia wystawy w Londynie. (136 zdjęć).

Film z otwarcia wystawy „In nomine Domini” poświęconej Kardynałowi Adamowi Kozłowieckiemu SJ,Londyn, 21 sierpnia 2018 r. Zdjęcia: MW

video