Wystawa ,,In nomine Domini …”w Poznaniu do 16 listopada 2018

Wystawa ,, In nomine Domini. Misjonarz Afryki. Kardynała Adam Kozłowiecki  SJ ( 1911-2007″ otwarta została na terenie Biblioteki Politechniki Poznańskiej. Konferencja odbyła się w sali 123.

Po powrocie z Rzymu , ta wystawa prezentowana była już w Sejmie RP w styczniu 2018 r. oraz w lutym b.r. w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim, zaś w marcu b.r. w Bibliotece Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od 8 maja 2018 r. prezentowana była na Uniwersytecie Rzeszowskim, zaś 19 maja 2018 r. można ja było zobaczyć podczas Europejskiej Nocy Muzeów w Naczelnym Sądzie Administracyjnym przy współudziale Archiwum Akt Nowych w Warszawie. Od 26 maja 2018 r. wystawa eksponowana była w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2 Arena w Jasionce.  Wystawa była w Muzeum UJ w Krakowie. Od 15 lipca do 16  sierpnia 2018 r. wystawialiśmy ją  w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu.Od 18 do 24  sierpnia 2018 r. prezentowana była w Polskim Ośrodku Kulturalno – Społecznym w Londynie. Po powrocie do Polski  mamy zaszczyt pokazać ją na Jasnej  Górze w Sali o. Kordeckiego.  Do 5 listopada  była w  Toruniu w Gmachu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, teraz jest na  Politechnice Poznańskiej, od 17 listopada będzie  w  Kaliszu. i Licheniu.

Bardzo dziękujemy prof.dr hab. inż. Tomaszowi Łodygowskiemu   Rektorowi Politechniki Poznańskiej oraz  Pani Marzenie Biegała Howorskiej kierownikowi Uczelnianego Centrum Kultury  oraz pracownikom za pomoc w organizacji wystawy w gmachu uczelni. Warto wspomnieć, że  bratanek kardynała Adama, syn brata Czesława –  Henryk Kozłowiecki był wieloletnim profesorem  Politechniki Poznańskiej.

Na otwarciu wystawy obecni byli  uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. św. Marii Magdaleny w Poznaniu wraz z o. Leonardem  oraz  studenci Politechniki, którzy zapoznali się z wystawą na ekspozycji w przestrzeniach uczelni.

Przedstawiciele  rodziny Kardynała s. Oktawia Kozłowiecka UR z Wrocławia, Fundacji  Pan Roman Gurdak, Wolontariusz Stanisław Hadyna oraz Katarzyna Cesarz kustosz   Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego  SJ wraz z  dr Anną Jagodzińską historykiem, starszym specjalista IPN Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa z Warszawy prowadzili sympozjum w Poznaniu.

Otwarcie wystawy  tym razem zainaugurowano filmem pt. ,, 80 lat Huty Stalowa Wola”, następnie  podziękowano  wszystkim darczyńcom  Totalizatorowi Sportowemu oraz PGE Dystrybucja za pomoc w organizacji wystawy.

dr Anna Jagodzińska doskonale wprowadziła uczestników sympozjum w temat wystawy. Na zakończenie  zaprezentowano film Serce bez granic. Rzecz o Kardynale Adamie” reż. Pawła Zarzyckiego.

fot. K C