Dzień Dziecka w Muzeum

1 czerwca to szczególny dzień dla wszystkich dzieci. W naszej szkole był to również dzień pełen niespodzianek. Z okazji swojego święta wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki. Dzieci z kl. 0 – III wybrały się do parku przy Muzeum Księdza  Kardynała Adama Kozłowieckiego. Ich wychowawczynie i pracownicy Muzeum przygotowali dla nich wiele atrakcji. Były rozgrywki sportowe, zabawy integracyjne, tematyczne, tańce przy muzyce… Dzieci mogły również wykazać się talentem plastycznym. Na kostce  powstały ciekawe prace wykonane kolorową kredą.  Zwiedzając Muzeum przypomniały sobie postać  wielkiego Polaka –  Patrona naszej szkoły. Po tych atrakcjach wszyscy z apetytem zajadali pyszne kiełbaski z grilla.

Starsi uczniowie także ciekawie spędzili ten dzień. Niektórzy zamienili się rolami  z nauczycielami i to oni poprowadzili „niecodzienne lekcje”, inni spotkali się z rówieśnikami przy ognisku. Zabawom nie było końca.

Wszystkim dzieciom jeszcze raz życzymy zdrowia, wielu powodów do uśmiechu i radości, spełnienia marzeń, prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny. 

https://sphutakom.szkolna.net/n,dzien-dziecka