Diecezja Sandomierska ma nowego misjonarza

12 lutego w w kościele pw. św. Kazimierza w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się uroczystość posłania ks. Michała Szawana do pracy misyjnej.

Ksiądz Michał Szawan po odbyciu specjalnego przygotowania w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie wyruszy na placówkę w Papui-Nowej Gwinei. Po Australii, jest to drugie co do wielkości państwo w Oceanii, którego głową państwa jest monarcha brytyjski. Ponad 95 proc. ludności tego kraju to chrześcijanie, jednak większość stanowią protestanci. Nadal też cześć społeczeństwa praktykuje tradycyjne wierzenia plemienne, magię i czary.

Uroczystej mszy św. posłania przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który w swojej homilii zachęcił zebranych aby także i oni byli misjonarzami w środowisku, w którym żyją.
– Wśród obowiązków, które jako chrześcijanie powinniśmy wypełniać jest głoszenie Ewangelii. Dzisiaj żegnamy ks. Michała Szawana, ponieważ wyjeżdża do Papui Nowej Gwinei. Jednak każdy z nas musi być misjonarzem. Każdy z nas ma zachowywać Słowo Boże w swoim sercu, a jednocześnie głosić je poprzez świadectwo własnego życia oraz ustami, piórem czy przez internet, gdzie toczy się dyskusja światopoglądowa. Ta misyjność Kościoła, czyli misyjność każdego z nas, jest przejawem naszej miłości i troski o zbawienie drugiego człowieka. Chodzi o to, aby mógł on poznać Chrystusa, który jest jedynym Panem i Zbawicielem – powiedział biskup.

Ksiądz Michał Szawan otrzymał z rąk biskupa krzyż misyjny jako znak ewangelicznego posłania, a także moc życzeń i wsparcia na nowej drodze ewangelicznej posługi.