Misjonarze z Sudanu odwiedzili muzeum

We wtorek, 4 czerwca 2024 r. Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ odwiedzili dwaj misjonarze, bracia kapucyni br. Augustyn Chwałek oraz br. Robert Wieczorek, na co dzień posługujący w obozie dla uchodźców wojennych w Sudanie Południowym.

br. Robert Wieczorek oraz br. Augustyn Chwałek

Sudan to państwo afrykańskie, w którym od lat toczą się wojny domowe. W wyniku przeprowadzonego w Republice Sudanu w styczniu 2011 r. referendum Południe uniezależniło się od Północy. Uzyskanie niepodległości w przez Sudan Południowy zakończyło trwający przeszło 50 lat konflikt sudański, który pochłonął ponad 2 miliony ofiar.

Misjonarze posługują w obozie dla uchodźców wojennych, w którym schronienie znalazło 130 tysięcy ludzi żyjących od 10 lat pod namiotami. Praca nie jest łatwa także ze względu na to, że kolejnym problemem są powodzie, które często w czasie pory deszczowej nawiedzają okolice za sprawą wylewania rzek, w tym największej rzeki Bahr al-Gazal.

Bardzo dziękujemy za tę miłą wizytę w naszym muzeum, a także za piękne świadectwo i pracę na rzecz innych, będących w potrzebie. Pamiętając o prośbie naszego wielkiego rodaka Kardynała Kozłowieckiego będziemy polecać naszych gości – ojców misjonarzy – w naszych modlitwach.

Więcej o misji braci kapucynów można przeczytać tutaj: