2014.01.19 Spotkanie misjonarzy z Diecezji Sandomierskiej w Hucie Komorowskiej

19 stycznia br. (niedziela) odbyło się w Hucie Komorowskiej spotkanie opłatkowe, w którym udział wzięli misjonarze z Diecezji Sandomierskiej: Ks. dr Stanisław Marek z Majdanu Łętowskiego, Ks. Kazimierz Żyłka z Ulanowa, Ks. Jan Sobczyk z Janowa Lubelskiego oraz Ks. Marek Dzióba z Koprzywnicy. Organizatorem spotkania była Fundacja im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” i Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej. W wydarzeniu uczestniczył także Ks. Daniel Koryciński, Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Sandomierskiej.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną pod przewodnictwem Bp Edwarda Frankowskiego w kościele pod wezwaniem Św. Rodziny w Hucie Komorowskiej. Po Mszy św. zaproszeni goście i misjonarze udali się do Muzeum, gdzie zwiedzili wystawę poświęconą kard. Adamowi Kozłowieckiemu SJ. Ekspozycja w ostatnim czasie została uzupełniona o nowe elementy, takie jak piramidy holograficzne, ekrany dotykowe i monitory LCD, będąc jednocześnie jedyną tego typu nowoczesną wystawą na Podkarpaciu.

Ważną częścią spotkania były opowieści księży misjonarzy dotyczące ich posługi misyjnej oraz dzielenie się doświadczeniami z pozostałymi gośćmi. Zaprezentowano także stronę internetową „Czas na misje” (www.czasnamisje.pl), poświęconą działalności Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ, na której można nie tylko obejrzeć eksponaty oraz zapoznać się z postacią kard. Kozłowieckiego, ale także dowiedzieć się więcej o działalności misjonarzy polskich w świecie – w tym w szczególności pochodzących z terenu naszej diecezji.