Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego 15 kwietnia 2018 r. o godzinie 15.00

W niedzielę, 15 kwietnia 2018 roku w Muzeum Kardynał Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej o godzinie 15.00, odbędzie się II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego,  czytaniu przewodniczyć będzie ks. Daniel Koryciński Dyrektor Muzeum i PDM Diecezji Sandomierskiej. Uprzejmie zapraszamy.

Będzie to druga edycja w Muzeum tej akcji.

W tym roku inicjatywie Tygodnia Biblijnego towarzyszy hasło: „Weźmijcie Ducha Świętego”, które przypomina słowa Jezusa Zmartwychwstałego z Wieczernika. „Weźmijcie Pismo Święte” – to z kolei hasło Niedzieli Biblijnej i narodowego czytania.

Ks. prof. Henryk Witczyk z KUL, przewodniczący Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, mówił w poniedziałek na antenie Radia Maryja, że tegoroczne inicjatywy przeżywamy w kontekście 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaznaczył, że mają one nam pomóc lepiej zrozumieć nie tylko naszą historię.

– Bez tego odniesienia do mocy płynących z mądrości Bożej, Ewangelii, nie sposób zrozumieć heroicznych wręcz czynów, poświęceń wielkich postaci naszego narodu. To jest też po to, żeby lepiej zrozumieć naszą teraźniejszość, a więc, żebyśmy mogli lepiej nawzajem siebie rozumieć jako wspólnotę zorganizowaną wobec najbardziej podstawowych wartości. Wreszcie po to, żeby lepiej odkrywać wyzwania przyszłości, takie jak ateizm, materializm, islam ze swoim radykalnym zaprzeczeniem treści Objawienia – powiedział ks. prof. Henryk Witczyk.

Dodał, że inicjatywa jest podejmowana we wspólnocie narodowej, również z udziałem ludzi odpowiedzialnych za nasze państwo, a także przedstawicieli wielu innych środowisk.

W tym roku czytany będzie list św. Pawła Apostoła do Rzymian.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął przewodniczący KEP ks. abp Stanisław Gądecki.