Wystawa ,,In nomine Domini. Misjonarz Afryki. Kardynała Adam Kozłowiecki 1911-2007 wróciła do Huty Komorowskiej

,In nomine Domini. Misjonarz Afryki. Kardynał Adam Kozłowiecki 1911-2007 ”

W imieniu Zarządu Fundacji im. Ks. Kard. A. Kozłowieckiego „Serce bez granic” serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie wszystkim zaangażowanym   dobrym ludziom oraz  instytucjom , w  dzieło promocji postaci  kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w 2018 r.  w Polsce.

Wystawa powstała, z inicjatywy Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ, z dotacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach projektu Współpraca w Dziedzinie Dyplomacji Publicznej 2017, na realizację wystawy w Rzymie. W 2017 roku po raz pierwszy na Watykanie, z udziałem wielu znamienitych gości z całego świata wystawa pt. „In nomie Domini. Misjonarz Afryki” zaprezentowana była 10 października 2017 r. na Papieskim Uniwersytecie Urbanianum w Rzymie. Na audiencji generalnej na Watykanie w dniu 11 października 2017 r. usłyszał o niej cały świat. ,,Serdecznie witam polskich pielgrzymów, w szczególności organizatorów wystawy «In nomine Domini», zaprezentowanej na Uniwersytecie Urbanianum, poświęconej Kardynałowi Adamowi Kozłowieckiemu. Wspomnienie tego wielkiego misjonarza, arcybiskupa Lusaki, który poświęcił życie pokornej służbie ludności Zambii, niech nas uwrażliwia na duchowe i materialne potrzeby narodów afrykańskich. Módlmy się za misjonarzy na całym świecie. Niech Bóg Wam błogosławi!

Zarząd Fundacja po tak budującym wsparciu papieża Franciszka, postanowił pokazać ją         w wybranych miejscach w Polsce. Wystawa została przetłumaczona  na język angielski i polski, doskonale wpisuje się w klimat i dzisiejszą strategie walki z mylnym popularyzowanym przez media zachodnie sloganem ,,Polskie Obozy Śmierci”.

Wystawa pełni olbrzymią role   w dzisiejszym świecie i w sposób profesjonalny przedstawia obraz człowieka Wielkiego Polaka, więźnia niemieckich hitlerowskich i nazistowskich obozów śmierci w latach 1939-1945, oraz misjonarza na czarnym lądzie od 1946-2007.

Po powrocie z Rzymu, ta sam wystawa prezentowana była już w Sejmie RP w styczniu 2018 r. oraz w lutym b.r. w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim, zaś w marcu b.r. w Bibliotece Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od 8 maja 2018 r. prezentowana była na Uniwersytecie Rzeszowskim, zaś 19 maja 2018 r. można ja było zobaczyć podczas Europejskiej Nocy Muzeów w Naczelnym Sądzie Administracyjnym przy współudziale Archiwum Akt Nowych w Warszawie. Od 26 maja 2018 r. wystawa  była już  w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2 Arena w Jasionce.  Wystawa była w Muzeum UJ w Krakowie. Od 15 lipca do 16  sierpnia 2018 r. wystawialiśmy ją  w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Od 18 do 24  sierpnia 2018 r. prezentowana była w Polskim Ośrodku Kulturalno – Społecznym w Londynie. Po powrocie do Polski  mieliśmy zaszczyt pokazać ją na Jasnej  Górze w Sali o. Kordeckiego. Wystawa od 9  do 16 września 2018 roku eksponowana była na Jasnej Górze w sali o. A.Kordeckiego w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości i w 200 rocznicę powołania do istnienia diecezji sandomierskiej. Na przełomie września od 18  września do  6 października można ją było oglądać w  Narodowym Zakładzie im. Ossolińskich we Wrocławiu.  Od 9 października do 5 listopada 2018 r. można ją było zobaczyć w  Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.  Od 7 do 16 listopada eksponowana była na terenie Politechniki Poznańskiej.  Zaś już od  17 – 30 listopada 2018 r. była już Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Od 1 grudnia do 28 grudnia  można ją było zobaczyć w Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.

Wszystkim za wszystko serdecznie dziękujemy!