2013.08.08 Wizyta Ks. Jana Krzysztonia z Zambii w Muzeum

Wizyta Ks. Jana Krzysztonia z Zambii w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej w dniu 8 sierpnia 2013 r.

 

W dniu 8 sierpnia br. Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej odwiedził ks. Jan Krzysztoń w towarzystwie ks. dr Józefa Ciupaka i s. Zofii.

Ks. Jan Krzysztoń jest misjonarzem pełniącym posługę misyjną w Zambii. Na misji w Afryce spędził 40 lat. Obecnie – ze względu na przebyte kłopoty zdrowotne – do września przebywa w Polsce.

Ks. Krzysztoń był wieloletnim współpracownikiem Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ, kiedy ten ostatni przebywał w Mpunde (w latach 1992 – 2007). Ks. Krzysztoń był ówczesnym proboszczem parafii w Mpunde, natomiast Kardynał Kozłowiecki był jego wikariuszem.

Ks. Krzysztoń podczas wizyty w Muzeum podzielił się z przedstawicielami Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” i pracownikami Muzeum wspomnieniami dotyczącymi Kardynała Kozłowieckiego. Ze wzruszeniem oglądał wystawę poświęconą człowiekowi, którego miał zaszczyt znać osobiście i którego darzył wielką przyjaźnią.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z wizyty ks. Jana Krzysztonia w Muzeum i krótki wywiad.

 

 Zobacz zdjęcia


Zobacz zapis fragment rozmowy z Ks. Janem Krzysztoniem w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej w dniu 8 sierpnia 2013 r.