2013.10.30 Wizyta grupy z DPS Nowa Dęba w Muzeum Kardynała Kozłowieckiego

 

W dniu 30 października br. 50-osobowa grupa, składająca się z podopiecznych i opiekunów Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, po raz kolejny odwiedziła Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ. Poprzednią wizytę odbyli w roku ubiegłym – w czasie, gdy dostępna była wystawa czasowa.

Grupa rozpoczęła swoją wizytę od obejrzenia filmów w sali edukacyjnej, które stanowiły wprowadzenie do treści ekspozycji. Następnie Pan Dariusz Bździkot, p.o. Dyrektora Muzeum, przywitał przybyłych i podzielił się z nimi wrażeniami z wyjazdu do Zambii na uroczystość otwarcia wystawy poświęconej Kardynałowi Kozłowieckiemu w Muzeum Narodowym w Lusace. W swojej wypowiedzi skupił się między innymi na sytuacji społeczno-gospodarczej Zambii – kraju biednym, który posiada duży potencjał. Nawiązał także do działalności wolontariuszy – którzy są bardzo potrzebni – zachęcając tym samym do rozpowszechniania idei wolontariatu w Afryce wśród ludzi młodych.

Po spotkaniu z Panem Dariuszem Bździkotem, wszyscy zwiedzili wystawę. Zwieńczeniem wizyty w Muzeum było złożenie pamiątkowych wpisów w kronice. Miłą niespodzianką był upominek przekazany do Muzeum przez Panią Agnieszkę Markowicz, Dyrektora DPS w Nowej Dębie. Z okazji wyjazdu do Muzeum, uczestnicy warsztatów prowadzonych w Domu Pomocy Społecznej wykonali obraz Matki Bożej i różaniec.