Odwiedziny Harcerzy z 10 Drużyny Harcerskiej „Strażnicy Przyrody” z Tarnobrzega w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ

W dniu 27.05.2014 r. Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ odwiedzili Harcerze 10. Drużyny Harcerskiej „Strażnicy  Przyrody” ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tarnobrzegu. Przybyli do nas z radosnym śpiewem, który rozbrzmiewał na terenie parku przed Muzeum.

Na sam początek harcerze obejrzeli film o działalności Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Zambii, aby odpocząć po wędrówce z Majdanu Królewskiego. Następnie zwiedzali Muzeum, zadawali dużo pytań co nas cieszy, że są zainteresowani postacią Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ. Po zwiedzaniu przyszedł czas na tzw. „bieg terenowy”. Harcerze zostali podzieleni na pięć drużyn, każda drużyna otrzymała mapę, na której było zaznaczone 26 skrytek, które zostały sprytnie ukryte na terenie parku. Czas biegu to 1h. Bieg wygrała drużyna, która odnalazła najwięcej skrytek. W nagrodę zwycięska grupa otrzymała upominek dla całej drużyny harcerskiej. Po długim i ciężkim biegu przyszedł czas na chwilę relaksu przy ognisku.

Ostatnią atrakcją była zabawa w „kolory natury”. Harcerze mieli za zadanie odszukać wszystkie kolory, jakie je otaczają i za pomocą tych kolorów stworzyć obraz na kartce papieru. Do tworzenia obrazów używali między innymi: trawy, piasku, liści, kamieni itp. Na sam koniec zostali wybrani: Najsympatyczniejsza Harcerka i Najsympatyczniejszy Harcerz, którzy otrzymali dyplomy. Na pamiątkę wykonano wspólne zdjęcie. Mamy nadzieję, że nas jeszcze odwiedzą.

Patrycja Borawa

Zwiedzanie wystawy – część obozowa ekspozycji

Zwiedzanie Muzeum