GRATULACJE dla Wicemarszałka p. Bogdana Romaniuka

GRATULACJE dla Fundatora Fundacji im. Kard. A. Kozłowieckiego SJ i byłego Dyrektora Muzeum p. Bogdana Romaniuka

p. Bogdan Romaniuk otrzymuje odznaczenie od Prezydenta RP

Wręczenie odznaczenia dla p. Bogdana Romaniuka przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę

Fot. M. Mielniczuk

 

 

Gratulacje dla p. Bogadana Romaniuka

 

 

Szanowny Pan

Wicemarszałek

Województwa Podkarpackiego

Bogdan Romaniuk

 

 Drogi Panie Marszałku!

 

W imieniu Zarządu Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” składam na ręce Pana Marszałka gratulacje z okazji przyjęcia odznaczenia od Pana Andrzeja Dudy Prezydenta RP oraz tytuł i medal od Instytutu Yad Vashem w dniu 17 marca 2016 roku.

Zaszczytne odznaczenia, jakimi są Złoty Krzyż Zasługi oraz Medal Honorowego Członka Towarzystwa Sprawiedliwych wśród Narodów Świata są dowodem Pana zaangażowania w życie Regionu Podkarpackiego. Otrzymane wyróżnienia za zasługi w pielęgnowaniu pamięci i upowszechnianiu wiedzy o Polokach ratujących Żydów podczas II wojny światowej i za zaangażowanie w tworzenie Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej jest dla nas ogromną radością i wdzięcznością Bogu za tak doniosłą postawę Pana Marszałka nie tylko dla członków Fundacji i jej Przyjaciół, ale również dla Regionu Podkarpacia, jak i całej Polski poprzez Jej godną   reprezentację na arenie międzynarodowej.

Pragnę życzyć Panu Marszałkowi wielu łask Bożych. Niech nieustająca opieka Matki Bożej oraz Jej wstawiennictwo będą pomocą i drogowskazem w służbie Bogu i drugiemu człowiekowi.

Życzę Panu siły do wzrastania i działania w duchu miłości do bliźniego. Niech Duch Święty kieruje Pana pracami i działaniami dla służby Kościoła i Rzeczpospolitej.

Przesyłam Panu Marszałkowi słowa braterskich pozdrowień i dar modlitwy zanoszonej do Boga przez pełne miłości Serce Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Łącząc wyrazy szacunku i pozdrowień w Chrystusie Panu,

Bp Edward Frankowski

Prezes Zarządu Fundacji im. Kard. Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic”
Huta Komorowska, 18 marca 2016 roku