Noc w Muzeum z pieśnią i muzyką w tle

14 maja 2016 r. podobnie jak w wielu miejscach w Polsce i na świecie, można było zwiedzić Muzeum Kardynała SJ w Hucie Komorowskiej. W tym roku znowu Muzeum pomimo  późnych godzin  wieczornych tętniło życiem. Muzyka afrykańska i piękny ciepły wieczór sprzyjały turystom, którzy po wędrówce po podkarpackich muzeach zawitali do Huty Komorowskiej.

Wieczór rozpoczął się niespodziewaną  wizytą Pań Wójt i Sekretarz Gminy Niwiska. Panie uroczyście przekazały do Muzeum portret przedstawiający Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ, namalowany przez jednego z mieszkańców gminy p. Ryszarda Kubika.  Obraz  odebrali Dyrektor Muzeum i Sekretarz Fundacji.

Noc w Muzeum przeplatała się to obrazami z misji  Kardynała, zawartymi w  filmie ,, Granice Serc” Rafała i Julity Wieczyńskich, to znowu Litanią Loretańską, pieśniami Maryjnymi i wystawą.

Chóru działający przy Parafii p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim tego wieczoru pięknie śpiewał dla wszystkich zebranych gości i turystów.  Mury Muzeum jakby czekały na taki czas, zapewniając  głosom doskonałą akustykę.

Rozmowy, spotkanie w gronie znajomych i gości z bliska oraz z daleka, upłynął błyskawicznie.

Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i niezapomnianą atmosferę.

Wszystkich , którzy nie zdążyli dotrzeć do nas w Noc Muzeów, zapraszamy serdecznie od wtorku do niedzieli i na kolejną Noc w Muzeum za rok.

DSCF7457

Od lewej:Dariusz Bździkot Sekretarz Fundacji ,, Serce bez granic” , Jolanta Marut Sekretarz Gminy Niwiska, Elżbieta Wróbel Wójt Gminy Niwiska,  Ks. Daniel Koryciński Dyrektor Muzeum i PDM diecezji sandomierskiej.     

DSCF7466

Dariusz  Bździkot- Fundator Fundacji a zarazem Sekretarz jej, z pasją oprowadza po Muzeum 

Więcj na facebookuMuzeum