Wola Rusinowska 2020-09-23 List uczniów z klasy VIII do Kardynała Adama Kozłowieckiego S J w XIII rocznicę śmierci… 2007-2020

Wola Rusinowska, 23.09.2020 r. Spotkanie czytelnicze w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

          Środa 23 września 2020 r. była dla nas dniem niecodziennym. Społeczność szkolna brała udział w spotkaniu czytelniczym na temat „Znani rodacy w literaturze – Ksiądz Kardynał Adam Kozłowiecki” zorganizowanym w ramach zaplanowanych działań do realizacji Priorytetu  3  „NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA”.

            Do szkoły przybyła Pani Katarzyna Cesarz pełniąca funkcję kustosza Muzeum im. Ks. Kardynała Adama Kozłowieckigo SJ w Hucie Komorowskiej. Przywiozła ze sobą książki, piękne afrykańskie rzeźby z hebanu, oryginalny obrus i banery wystawowe ,, Książę Kościoła „. Nie obyło się bez pięknego, głośnego czytania fragmentów książek o Kardynale Kozłowieckim, jak również inspirujących felietonów. Spotkanie było wzbogacone ciekawostkami i wystawą przedstawiającą cały życiorys tego najsłynniejszego  rodaka, wywodzącego się z Majdańszczyzny.

           Impreza odbywała się na świeżym powietrzu, na dziedzińcu szkolnym. Dopisywało nam gorące słońce, chociaż był to pierwszy dzień jesieni.

           W drugiej części spotkania tylko uczniowie klasy VIII mieli niepowtarzalną okazję napisania wspólnego listu do Ks. Kard. A. Kozłowieckiego, dyskusji na temat walorów czytelnictwa i jego propagowania.

           Pani Katarzyna Cesarz na zakończenie spotkania podarowała szkole grę planszową „ Na szlaku dobrego smaku” i kolorowankę, a uczniowie klasy VIII zostali obdarowani w nagrodę długopisami.

           Składamy serdeczne podziękowania– na ręce Pana Bogdana Romaniuka –   Dyrektora Muzeum im. Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej za wieloletnią i owocną współpracę. Pani Katarzynie Cesarz dziękujemy za przybycie i innowacyjne podejście do realizacji spotkania czytelniczego, zapraszamy do współdziałania w kolejnych przedsięwzięciach.

+J.E. Kard. Adam Kozłowiecki SJ

Czcigodny Kardynale, ślemy pozdrowienia z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Rusinowskiej w ten piękny słoneczny pierwszy dzień jesieni. Przepraszamy za tak długie dziesięcioletnie milczenie.

Jesteśmy uczniami klasy VIII. Podczas naszego spotkania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole odbyło się  spotkanie z Panią Kasią Cesarz, która  opowiadała   o życiu i książkach kardynała Adama Kozłowieckiego SJ takich jak : ,, Moja Afryka , Moje Chingombe”, ,, Ucisk i Strapienie” oraz  ,, Serce bez granic”…

Obecnie znajdujemy się  za budynkiem naszej szkoły i wspólnymi siłami piszemy ten list. Jest z nami Pani Ewa Chmielowiec, która nam towarzyszy. Pomimo pandemii Covid19 uczymy się i spotykamy w szkole. Pozwól, że Ci się przedstawimy:

Jestem Dawid dziewic i pasjonuję się motoryzacją,

Jestem Magdalena Dziuba i lubię ANIMĘ ( japońskie kreskówki),

Jestem Maciej  Grasiak i interesuję się elektromechaniką,

Jestem Julia Płaza i lubię podróżować,

Jestem Oliwia Pyryt i interesuje się aktorstwem i dziennikarstwem,

Jestem Justyna Rębisz i lubię czytać  książki,

Jestem Natalia Słabicka i w przyszłości chciałabym zostać fryzjerką,

Jestem Kacper Szczur i interesuje się sportem,

Jestem Bartłomiej Zięba i lubię grać w gry planszowe i komputerowe.

Nie ma z nami dwóch osób z naszej klasy: Weroniki Stępień i Witolda Tabaki.

Dzisiaj jedna z naszych koleżanek obchodziła  urodziny i częstowała nas cukierkami, a my w zamian wręczyliśmy jej kartkę urodzinową. Naszą  wychowawczynią jest Pani Bogusia Zięba, którą bardzo lubimy.

Dziś bardzo miło wspominaliśmy Twe przeżycia i przygody, poznaliśmy Twoją historię. Zachwyca nas Twoją radość, pogoda ducha, miłość do Boga ale i do człowieka. Dziękujemy Ci dzisiaj za Twoją wyjątkową obecność  pośród nas, w naszej szkole, ora obiecujemy, że będziemy o Tobie pamiętać  i wspominać jakim byłeś wspaniałym człowiekiem.

Podpisali Uczniowie Klasy VIII