2013.08.29 Zakończenie „Wakacji w Muzeum”

Zakończenie „Wakacji w Muzeum”

 

29 sierpnia zakończyliśmy „Wakacje w Muzeum”. W lipcu i sierpniu Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej w każdy czwartek oferowało program specjalny: m.in. warsztaty muzyczne, warsztaty fotograficzne, spotkania z misjonarzami, projekcje filmów misyjnych, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Ponadto – dzięki uprzejmości Sióstr Klawerianek z Warszawy – Muzeum gościło wystawę poświęconą bł. Marii Teresie Ledóchowskiej.

Na „Czwartki w Muzeum” przybywały osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane (nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorośli) z terenu całego powiatu kolbuszowskiego i okolic, m.in. z Dzikowca, Kupna, Wilczej Woli, Tarnobrzega, Komorowa, Huty Komorowskiej i Majdanu Królewskiego.

Ważnym wydarzeniem był koncert Grupy Ewangelizacyjnej „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej, która wystąpiła w Hucie Komorowskiej po raz drugi. Kolejny koncert zaplanowano na przyszły rok.

Wszystkich uczestników tegorocznych „Czwartków w Muzeum” już teraz serdecznie zapraszamy w przyszłym roku, a wolontariuszom i prowadzącym zajęcia (ks. Jan Kędziora SAC, ks. Marek Dzióba, ks. Wiesław Podgórski, ks. Daniel Koryciński, Pani Ewa Śliwińska, Pan Robert Wilk, Pani Paulina Kodyra, Pani Elżbieta Szczur, Pan Mariusz Wołosz, Pan Roman Gurdak, Pani Karolina Zięba, Pani Angelina Serafin) dziękujemy za ich zaangażowanie, entuzjazm i „otwarte serca”.