Rozstrzygnięcie konkursu w ramach „Ferii w Muzeum”

 

Podczas ferii zimowych Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej oferowało szeroką gamę propozycji warsztatowych, dopasowaną do wieku i potrzeb uczestników – były to zajęcia muzyczne i plastyczne. Ciekawym elementem zajęć plastycznych było rysowanie przedmiotów, które uczestnicy tychże warsztatów poznali wcześniej za pomocą dotyku. Dzieci miały m.in. za zadanie narysować rzeźbę, o której wiadomo było tylko tyle, że została wykonana z kości słoniowej. Za pomocą dotyku – z zamkniętymi oczami – musiały jak najlepiej poznać jej kształt, po czym starać się ją narysować, w dużej mierze opierając się na swojej wyobraźni. To ćwiczenie miało na celu uwrażliwienie dzieci na problem z jakim borykają się osoby niewidome, które poznają otaczający ich świat jedynie za pomocą dotyku, słuchu i węchu.

Dwóch uczestników warsztatów plastycznych – Wiktoria Wróbel i Miriam Daniel – trafnie narysowało przedmiot, którego zdjęcie zamieszczamy poniżej. Wszyscy, którzy uczestniczyli w tych zajęciach mogą teraz ocenić, czy trafnie odgadli kształt rzeźby.

Uczestnikom warsztatów dziękujemy za włączenie się we wspólne przeżywanie ferii zimowych w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej, a zwycięzców konkursu prosimy o kontakt z pracownikami Muzeum pod numerem tel. 15 811 12 64 lub za pomocą poczty e-mail: fundacja@cardinalekozlowiecki.pl.

Rzeźba

Fot. K. Cesarz

Praca Miriam Daniel

Praca autorstwa Miriam Daniel

Fot. K. Cesarz

Praca Wiktorii Wróbel

Praca autorstwa Wiktorii Wróbel

Fot. K. Cesarz